10831 görüntülenme06 Mayıs 2019
YSK, AKP'nin itirazı üzerine İstanbul’daki Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesine, oy çokluğuyla karar verdi. AKP’nin Büyükçekmece ve MHP’nin Maltepe’de itirazı ise oy birliğiyle reddedildi. Yani İstanbullu 23 Haziran'da yeniden sandık başına gidecek ve sadece İBB Başkanlığı için oy kullanacak.

AKP’DEN İSTANBUL DIŞINA KAYDIRILAN 500 BİN SEÇMEN ŞİMDİ NEREDE?

İstanbul seçimlerinde tartışmalar sürerken, MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TVO'da katıldığı "Duruş farkı" adlı programda, konuyla ilgili olarak dikkat çeken sözler sarf etti. AKP'nin seçimleri kaybettiğini ve AKP'nin kendi eliyle seçimleri verdiğini ifade eden Enginyurt, "Sorgulanması gereken bir şey varsa, önce sistem sorgulanmalı" dedi. Cemal Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

‘EN AZ 500 BİN AKP VE MHP SEÇMENİ SON İKİ AYDA YER DEĞİŞTİRDİ’

"Seçimi sistem kaybetti. Nedir bu sistem, İstanbul’dan Anadolu’ya son 2 ayda ikametgahını alıp oy kullanmaya giden sayısı 557 bin. Bunun en az 500 bini AK Parti ve MHP seçmeni. CHP, HDP, İYİ Partililer İstanbul’u terk etmedi. Dolayısıyla önce bu sistem sorgulanmalı"

‘MESUDİYE’YE 250 OTOBÜSLE SEÇMEN NAKLİ YAPILDI’

“Bir örnek vereyim, Mesudiye ilçesinde seçmen sayısı 26 bine çıktı. Bunlar 250 otobüsle İstanbul’dan geldi. Bunlar 10 bin kişi eder. Dolayısıyla zaten AKP seçimi on binle kaybetti. Sadece Mesudiye’ye gelen 37 bin, bunların yedi bini başka partiden olsa, geri kalan 30 bini AKP’li. Oy kullanma yerlerdeki artıştan bunların AKP’li olduğunu biliyoruz.” Diyerek seçmen nakli işini eleştirdi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ