26145 görüntülenme05 Ocak 2019
MHP Milletvekili Cemal Enginyurt'un, 27 Eylül tarihinde katıldığı bir programda, dikkat çeken sözler sarf ettiği ortaya çıktı. Programda, KHK'dan atılmış bir polisten kendisine gelen soruya yanıt veren Enginyurt, Cumhur İttifakı'nda tartışma yaratacak ifadeler kullandı.

‘DARBENİN BİRİNCİ ADAMININ KARDEŞİ ŞİMDİ BÜYÜKELÇİ OLDU’

Enginyurt programda, "FETÖ’cülerle ilgili şu an bir sıkıntı yok gibi geliyor, Mehmet Dişli, Türkiye’nin en büyük hain FETÖ’cülerinin başında general olarak darbenin birinci adamı, kardeşi Şaban Dişli Hollanda’ya büyükelçi olarak atandı. Şu anki Tarım Bakanımızın kardeşi FETÖ’den hapiste yatıyor. Tarım Bakanımız Bakan, ama bu memlekette Recep Cingöz, polislik yaparken atıldı, ama Recep Cingöz’ün karısını da kardeşini de attın" şeklinde ifadelere yer verdi.

‘VEKİL OLANLAR BİLE VAR’

"Birçok aileyi bir yandan perişan ederken, ama bunları perişan ederken, döndün öbür taraftan bakan yaptın, elçi, milletvekili yaptın" diyen Enginyurt, "İsim vermeyeceğim ama vekil yaptıkları var, resimleri olan, babaları FETÖ’cü olanları vekil yaptın" şeklinde konuştu.

AKP İLE BAŞKANI DA MHP’Yİ AĞIR VURDU!..

AKP Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler'in Cumhur İttifakı kapsamında 31 Mart seçimlerine gidilen MHP hakkındaki açıklamaları gündeme ağır düştü. MHP ile yapılan ittifaka ilişkin eleştirilerin gereksiz olduğunu AKP'nin, MHP'yi kendi içinde minimize ettiğini söyleyen Güler, MHP'nin eski MHP'lilikten çıktığını ve AKP'nin politikalarını desteklediğini söyledi.

‘MHP’NİN ZATEN BİR İDDİASI YOK’

Gazete2023'te yer alan habere göre AKP Bingöl İl Başkanlığı Binası'nda partililere ve yerel basına hitap eden Güler, MHP'nin Türkiye iddiasının olmadığını savundu. Konuşmasında sözde çözüm sürecini de hatırlatan AKP'li İl Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Kürtler için imkanları açtı. Diyarbakır’da cesurca hareketlerde bulundu. İki sene ateşkes ilan edildi" ifadelerini kullandı. Güler'in açıklamaları şöyle:

‘AKP MHP’Yİ KENDİ İÇİNDE MİNİMİZE ETTİ’

"AKP’nin MHP ile imtihanı söz konusu değildir. Zaten AKP MHP’yi kendi içinde minimize etmiş kendi içinde. Eski MHP’likten de çıktı o haşin faşizan söylemlerden geliş. Şu anda AKP’nin tüm projelerine destek veren. AKP’yi uluslararası arenada savunan dış politikamızı destekleyen bir parti ve bu partinin Türkiye iddiası yok. İktidar olma şansı var mı MHP’nin? Yok. Cumhurbaşkanı devlet başkanı seçme şansı var mı? Yok. Peki MHP sana destek veriyor, destek verme deme şansın var mı? O da yok."

"ERDOĞAN OSLO GÖRÜŞMELERİNİ YAPTI"

MHP açıklamalarının ardından sözde çözüm sürecini hatırlatan Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Oslo görüşmelerini yaptığını, Diyarbakır'da Şivan Perver ile bir araya geldiği mitingi hatırlattı. Güler sözlerine şöyle devam etti: "Erdoğan Kürtler için imkanları açtı, seferberlik başlattı, OSLO görüşmelerini yaptı, Diyarbakır’da cesurca hareketlerde bulundu. İki sene ateşkes ilan edildi, “Teslim olun” çağrısı yapıldı."

Kaynak: Yeniçağ/ Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ