Politika
26 Mart 2019 ( 7369 görüntülenme )

MHP'li Başkan Adayı isyanda: 'YAZIKLAR OLSUN'

Cumhur İttifakı’nın kendi adaylarıyla yarışacağı Kastamonu Tosya’nın MHP’li adayı Volkan Kavaklıgil, “Memleket yangın yerine dönmüş, bir tanesi de ‘Bu ülkede kriz var’ diyemedi. Bu memleketin insanına, ‘ne yapabiliriz?’ diye sormadı. Yazıklar olsun! Memleketimizde fabrikalar kapatılıyor. İnsanlarımız haftanın üç günü çalışıyor 4 günü yatıyorlar. Yazık değil mi bu memleketin insanına.” ifadelerini kullandı.

MHP’nin Kastamonu Tosya Belediye Başkan adayı Volkan Kavaklıgil, belediye binası önündeki meydanda vatandaşlara seslendi. Mevcut AKP’li belediyeyi, “Sayın Cumhurbaşkanımız 81 ilin ilçelerine milyon milyon yatırım gönderirken, Tosya’yı bir kenara mı koydu Allah aşkına? Böyle bir şey olabilir mi? Ama bizim abilerimiz koltuk sevdası yüzünden istemeyi unutmuş” ifadeleriyle eleştirdi. Kavaklıgil, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘MEMLEKET YANGIN YERİNE DÖNMÜŞ, YAZIKLAR OLSUN’

“Kim geldiyse Tosya’ya… Milletvekilleri geldi, belediye başkanları geldi, il başkanları geldi, ilçe başkanları geldi… Memleket yangın yerine dönmüş, bir tanesi de ‘Bu ülkede kriz var’ diyemedi. Bu memleketin insanına, ‘ne yapabiliriz?’ diye sormadı. Yazıklar olsun! Memleketimizde fabrikalar kapatılıyor. İnsanlarımız haftanın üç günü çalışıyor 4 günü yatıyorlar. Yazık değil mi bu memleketin insanına.”

‘BEN DURUM İÇLER ACISI DEDİM, O DA MOBİLYA KDS’İNİ DÜŞÜRÜZ’ DEDİ

“Sayın MHP Genel Başkanımız ile birlikte Milletvekilimiz Mustafa Hidayet Vahapoğlu gelip bizleri şereflendirdi. ‘Sayın vekilim memleket içler acısı, memlekete bir derman bulmam lazım, memleketin ihtiyacı git gide büyüyor. İnsanlarımız mağdur, Allah aşkına bize yardımcı olun!’ dedim. O da bize dedi ki, ‘Mobilya sektöründe yüzde 18 olan KDV oranını yüzde 8’e indirmek için elimden geleni yapacağım’ dedi” diyerek tepki koydu ve  ekonomik gidişatın iyi olmadığını vurguladı..

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ