Reklamlar
Anasayfa » Haber
28 Mart 2017 ( 9032 görüntülenme )

MHP KURULTAY DAVASINDA AKIL ALMAZ KARAR!..

MHP KURULTAY DAVASINA ERTELEME


Milliyetçi Hareket Partisi'nin Olağanüstü kongresi yapılmış ve Genel Merkezin itirazı üzerine mahkemece yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Bugün Ankara 3 Asliye Hukuk mahkemesinde görülen davada mahkeme yeniden erteleme kararı vererek duruşma tarihini 20 Haziran 2017'ye ertelendi. 

Hakim verdiği kararda 23 Haziran 2016 da verilen yürütmeyi durdurma kararına MHP'li muhaliflerin mudahillik talebini "henüz deliller toplanmadığı" gerekçesiyle ertelendi. 

Mahkeme bilindiği üzere davacı Cemal Enginyurt'un, davalının da MHP Genel merkezi olmasına rağmen taraflarca 'ihtiyati tedbir kararına' itiraz edilmediği gerekçesiyle ihtiyati tedbire yönelik de bir karar verilmedi.

Mahkeme davacı ve davalı arasında bir hülle durumu yaşanmasına rağmen muhaliflerin müdahillik talebini karara bağlamadığı gibi  tarafların itirazı olmadığı için de yürütmeyi durdurmaya ilişkin de bir adım atmadı. 
d4-004.jpg
Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya'da Büyük Öfke! Koalisyon için Erdoğan şartı! Sinan Oğan Oy Tahminini Açıkladı Fuat Avni “Boydak’a operasyon”unu da bildi! ABD Büyükelçisi'nden Büyük Küstahlık! Erdoğan AB'ye Öyle Bir Mesaj Gönderdi ki... ÇOK KONUŞULACAK... Bank Asya Gitti, Bakın CEZA Kime Kaldı! Flaş! HDP Çatladı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
18 Terörist Öldürüldü: Yüksekova'da Durum Gergin!