Genel
12 Ocak 2019 ( 1910 görüntülenme )

İki büyükşehirde MHP'den ADAY YOK!..

Yerel seçimlerde iş birliği kararı alan AKP ile MHP, Ordu ve Samsun belediyeleri adayları için anlaştı. Yerel seçimlerde MHP iki ilde daha aday çıkarmayacak. İki büyükşehir belediyesinde de AKP adaylarının destekleneceği öğrenildi.


ORDU VE SAMSUN AKP'YE

AKP ve MHP, iki büyükşehirde daha anlaştı.İki partinin il başkanlarının görevden alınmasına sebep olan Samsun’un ilçeleri ile Ordu’nun ilçelerinde bazı pürüzler yaşanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun davranma ve hassasiyet” uyarılarının ardından teknik heyetler, görüşmeleri dün akşam itibariyle sonuçlandırdı.

ORDU’NUN 2 İLÇESİNDE MHP’YE DESTEK 

AKP , Samsun’un 4 veya 5 ilçesinde; Ordu’nun ise 2 ilçesinde MHP’nin adaylarını destekleyecek. Diğer ilçelerde ise AKP'nin aday göstereceği isimler MHP tarafından desteklenecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Ocak’ta bu iki büyükşehrin adaylarını tanıtıp; ilçe adaylarını açıklayacak. Samsun’daki ittifak görüşmelerinde yaşananların ardından AKP ve MHP’nin ilk başkanları görevden alınmış, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta da ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ