4965 görüntülenme08 Ocak 2018
ÖZEL: BAHÇELİ MHP’Yİ TASFİYE EDİYOR

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partinin kapısına 'tasfiye sürecindeyiz' yazısını astığını belirterek, " tasfiye sürecinde bir parti" ifadesini kullandı.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP'li Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Partisinin cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağı ve Erdoğan'a destek vereceğine yönelik" sözlerini eleştirdi.

“İNANILIR GİBİ DEĞİL”

Normal parlamenter sistem içinde ülkeyi yönetme iddiasında olan her partinin aday çıkarmasının beklendiğini vurgulayan Özel, Bahçeli'yi bugün dinlerken kulaklarına inanamadığını belirtti.

Bahçeli'nin, cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını açıkladığına işaret eden Özel;

“BAHÇELİ MHP’Yİ TÜM VARLIĞIYLA TASFİYE EDİYOR”

"Sayın Bahçeli MHP'nin kapısına 'tasfiye sürecindeyiz' diye asmış. Kapatıyoruz, batan geminin malları bunlar, seçmen İYİ Parti'ye, başka muhalefet partilerine gitsin, biz bu kadar benzeştiysek isteyen AKP'ye gitsin.

Zaman zaman İstanbul'da büyük mağazaların kapısında görürsünüz, 'patron çıldırdı, kapatıyoruz.' kapış kapış malları dağıtıyorlar. MHP'nin durumu, patron çıldırdı, kapatıyoruz tasfiye sürecinde bir parti. Ciddiye alınacak bir durum yok karşımızda. Bir suçüstü durumu var" diye konuştu.

BAHÇELİ ERDOĞAN İÇİN NE DEMİŞTİ?

Özel, Bahçeli'nin 2014'te;

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ”

"İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da cumhurbaşkanı olmaz";

2016'da, "Referandum söz konusu olursa MHP kendi dünya görüşü ve parti ilkeleri çerçevesinde katkı sağlayacaktır", "Hükümete verdiğimiz fiili destek, hukuki boyuta dönüşebilir";

2017'de, "Pazarlık görüntüsü içinde olabilecek hiçbir şeyin içinde olmayız" açıklamalarında bulunduğunu anımsattı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ