Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2557 görüntülenme )

MHP’de Toplu İstifa!

Önce ülkem ise eğer, hepsine çağrımız; istifa ediniz!

MHP Odunpazarı İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri görevlerinden istifa etti.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında, kendisinin ve yönetiminin istifa ettiğini ifade eden Odunpazarı İlçe Başkanı Serdar Ulucan, Olağanüstü Kurultay çağrısına genel merkezin kulak tıkadığını söyledi. Kongre sürecinde yaşananların parti içindeki sıkıntıları arttırdığını belirten Ulucan,

“Yaşananlardan dolayı MHP teşkilatları büyük zarar görüyor. Ülkücü iradeye gönül verenler arasında ayrışma ve derin ayrıkların oluştuğunu üzülerek görüyoruz. Aynı çatı altında kader birliği yapmış insanların birbirlerine yönelik ağır suçlamaları, söylemleri, ayrıştırıcı, ötekileştirici hatta ağır bir dille suçlayıcı ifadeler kullanılması kabul edilemez. Bizim Tek arzumuz MHP’nin iktidar olması ve Türk milletinin beklentilerine ülkücü iradenin cevap vermesidir” dedi.

“BU SÜRECİN BÖYLE DEVAM ETMESİNİ İÇİMİZE SİNDİREMİYORUZ”

Ulucan, yaşanan sürecin devam etmesini içlerine sindiremediklerini belirterek, “MHP Eskişehir Odunpazarı İlçe Teşkilatı olarak 2013 tarihinde genel merkezimiz ve ilçe delegelerimizin takdiri ile göreve geldik. Göreve geldiğimiz günden bu yana durmadan teşkilatımızın güçlenmesi için çalıştık. Ancak kurultay sürecinde oluşan bu ortamın MHP camiasına, teşkilatımıza kardeş mensuplarına ağır yara verdiği kanaatine vardık. Dolayısıyla ben ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım görevlerimizden istifa ediyoruz” şeklinde konuştu.

“GENEL MERKEZ KURULTAY İÇİN ADIM ATMALIDIR”

Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye seslenen Serdar Ulucan, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Genel Merkez bir an önce kurultay konusunda adım atmalıdır. Ortay çıkan ülkücü irade talebine cevap verilmesi gerektiğini söylüyoruz. MHP biran önce kurultay yapmalıdır. MHP bu yıpratıcı ortamdan uzaklaşmalıdır. İstifamızın genel merkezin kurultay taleplerine cevap vermesi için bir çağrı olarak yorumlanmasını istiyoruz. MHP bu ülkenin her zaman sigortası olmuştur.”
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

19 MAYIS'TA ÇALIŞANLARIN DİKKATİNE... BM'den İran'a Güzel Haber! Ukrayna'dan Putin'e Şok! Ahmet Takan'dan KAMUOYUNA KRİTİK UYARI! Şırnak'tan acı haber geldi! 3 şehit Rus Savaş Uçakları İdlib'e Saldırdı Cizre'den Bir Acı Haber Daha Büyük Gurur! Prof. Dr. Aziz Sancar ATA'nın Huzurunda Bakınız Ne Yaptı...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BÖYLE İŞ İLANINA BÜYÜK TEPKİ!