Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Eylül 2017 ( 3013 görüntülenme )

BAHÇELİ ŞOKTA!.. HANİ BİLAL HANİ HİLAL DEDİLER... TOPLUCA İSTİFA ETTİLER!..

KAPLAN: 'Ver Bilal'i, al Hilal'i' diye söylemleri vardı. Ama ne Bilal'i alabildik ne de Hilal'i aldık.

Tekirdağ'da MHP'den aralarında 3 belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 270 kişi partilerinden istifa etti.


Tekirdağ eski MHP İl Başkanı Enes Kaplan, Meral Akşener'in kuracağı partiye katılacaklarını söyledi.

Tekirdağ'da aralarında daha önce partiden istifa eden MHP eski İl Başkanı Esnes Kaplan, eski Merkez İlçe Başkanı Sertaç Alkaya ile  halen görevde olan merkez Süleymanpaşa Belediyesi'nin MHP'li Meclis üyeleri Haluk Yılmaz, Rüştü Özgün ve Ali Darıcı'nın da aralarında bulunduğu 270 üye partilerinden istifa etti.

 İstifa eden partililer Tekirdağ Yüksek Seçim Kurulu'na giderek istifa dilekçelerini sundu. İstifa işlemlerinin ardından grup adına konuşan MHP eski Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan,

"MHP'DE ARTIK YAPACAK BİR ŞEY KALMADI"

 "1 Kasım seçimlerinden sonra 17 ay parti içinde muhalefet ettik. Ancak sonuca ulaşamadık. Bu süreçte bizlere her türlü hakareti yapan üst yöneticilerin olduğu MHP'de yapacak bir şey kalmadığı gibi, MHP'nin de yapacağı bir şey kalmadığı inancına vardık. Bu nedenle MHP'den istifa ediyoruz. Derdimiz Türkiye, kaygımız Türkiye" dedi.

Kaplan, istifalarının ardından MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye katılacaklarını belirterek, 

"DELEGE İRADESİNİ YOK SAYDILAR"

"Mecliste 80 milletvekilinden 40 milletvekiline düşmüş başarısız bir genel merkezin, söylem ve eylemlerinin tam tersi istikamette hareket ettiğinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde bizler muhalefete başladık. Bizlerin haklı olan mücadelemizde genel kurul yaptırmadılar ve 655 adet verilen imzayı kaile almadılar. Tüzüğe uymadılar. 

"VER BİLAL'İ AL HİLAL'İ DEDİLER AMA..."

"Sayın genel başkanımızın daha önce bizlere söylediği, 'Ver Bilal'i, al Hilal'i' diye söylemleri vardı. Ama ne Bilal'i alabildik ne de Hilal'i aldık. Bizler bu saten sonra Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu ülkeye yapacağı hiçbir şeyin olmadığına inandığımızdan dolayı, MHP'den istifa ediyoruz. İstifamızdan sonra sayın Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye üye olacağız" dedi.

kaynak:ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Işık'tan Kritik Açıklama! BAHÇELİ EKİBİNDEN AYDIN'A BİR TUHAF YANIT! ŞOK!.. DEV HOLDİNG'İ FETÖ DALGASI AĞIR VURDU!.. ERDOĞAN AÇIKLADI!.. MİLLET ŞOKTA! MERSİN'DE ÇOCUKLARA CİHAT EĞİTİMİ! BAHÇELİ'YE TEPKİLER BÜYÜYOR... İZMİR'DE PEŞ PEŞE İSTİFA!.. FLAŞ!.. Katar Savunma Bakanı YOLDA!.. Dikkat!..Meteorolojiden UYARI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakanlıktan Çok Tartışılacak Karar!