Genel
08 Aralık 2016 ( 1914 görüntülenme )

MHP'de Bir İhraç DAHA!

Genel Merkeze SERT TEPKİ!

MHP Genel Merkezi, daha önce görevden aldığı Bursa İl Başkanı Yılmaz’ı partiden ihraç etti. Karar sonrası açıklama yapan Yılmaz “MHP kendi içinde OHAL uyguluyor, savunmamız bile alınmadan yıllarımızı verdiğimiz partiden ihraç edildiğimizi öğrendik” dedi.
Yeniçağ'da yer alan habere göre;Balgat yönetiminin gayri hukuki ihraç girişimleri devam ediyor. Delege sayısı ve oy potansiyeliyle en güçlü teşkilatlardan biri olarak bilinen Bursa İl ve ilçe yönetimleri geçtiğimiz aylarda Bahçeli tarafından görevden alınmıştı.

Kongre sürecinde genel başkan adayı Meral Akşener’e destek veren Bursa’nın seçilmiş İl Başkanı Yüksel Yılmaz’a “partiden ihraç edildiği” bilgisi verildi. Yılmaz’dan önce il başkanlığı yapan üst kurul delegesi Hasan Toktaş’ın de ihraç edildiği öğrenildi.

YILMAZ’DAN SERT TEPKİ

İhraç kararı sonrasında Yeniçağ’a konuşan Yüksel Yılmaz, karara çok ser tepki gösterdi. MHP’nin kendi içinde OHAL uyguladığını belirten Yılmaz, “Genel Merkez yönetimi savunmamızı bile almadan, bizleri ihraç etti. Bu hukuksuz, bu kural tanımazlık, tarihin hiçbir döneminde MHP’de olmamıştır. Yıllarımızı verdiğimiz, gece gündüz çalıştığımız partimizden böyle bir kararla bizi ayıramazlar” ifadelerini kullandı.

İKTİDAR YOLCULUĞUMUZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Sosyal medya hesabından da sert bir mesaj yayınlayan Yüksel şunları yazdı: “An itibarıyla zatı muhteremlerin! Özel talimatlarıyla ömrümüzü vakfettiğimiz MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'nden "MHP'nin ilerlemesini engellediğimiz " gerekçesiyle ihraç edildik… Bari aklımızla aklıyla alay etmeyin. Bütün gönüldaşlarımız bu ihracın sebebini iyi bilmektedir. Emin olsunlar, beraberce başlattığımız iktidar yolculuğunu asla yarım bırakmayacağız”

47 DELEGEDEN 37’Sİ DEĞİŞİM DEMİŞTİ!

47 Bursa delegesinden 37’si değişimden yana olmuş ve seçimli olağanüstü kongre için imza vermişti. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ