Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "MHP'li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza mesafe koyun" dedi.

74 YİĞİDİMİZİN KATİLİNİN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİK, REDDETTİNİZ’

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkmasıyla ilgili partisinin verdiği soru önergesine MHP'nin de ret oyu vermesini eleştiren Meral Akşener, "Geçtiğimiz hafta Meclis grubumuz bazı önergeler verdi. 74 yiğidimizin katili bir teröristin araştırılmasını istedik. AKP, MHP ve HDP’nin oylarıyla reddedildi.

‘ŞEHİTLERİMİZİN HESABINI SORMUYORLAR, ŞEHİT ANASINA SORUYORLAR’

Sonra Washington Post bir teröristin yazısını yayınladı hemen AKP’den tepki geldi. TRT ile Washington Post’u aynı rezalete alet edenlere yazıklar olsun. Teröristbaşı ile mektup arkadaşı olanların HDP ile birlikte bize saldırmaları çok doğal. Mektup arkadaşlığı ile başlayan sürece bakar mısınız? MHP’li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza mesafe koyun." şeklinde konuştu. Şehit anası Pakize Akbaba'ya dava açılmasına da tepki gösteren Akşener, "Vatana şehit vermiş bir annenin, Pakize annenin başına gelenlere bakın!. Pakize ana Türkiyedir! Türk kadınını itip kakamazsınız" ifadelerini kullandı.Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"MHP’Lİ YÖNETİCİLERE SESLENİYORUM, TERÖRLE ARANIZA MESAFE KOYUN"


"İYİ Parti Grup toplantıları milletin nabzının attığı yerdir. Burada milletin acısı dillendirilir, çözüm üretilir, yol gösterilir. Ama burada yalan söylenmez, iftira atılmaz, küfür edilmez. Küçük hesap yapmıyorsak bunları bilmediğimizden değil, Allah'tan korkuyoruz, milletten utanıyoruz. Milletimiz de bu yüzden yanımızda olacak. İyilerin yolu işte budur. Geçtiğimiz hafta Meclis grubumuz bazı önergeler verdi. 74 yiğidimizin katili bir teröristin araştırılmasını istedik. AKP, MHP ve HDP’nin oylarıyla reddedildi. Sonra Washington Post bir teröristin yazısını yayınladı hemen AKP’den tepki geldi. TRT ile Washington Post’u aynı rezalete alet edenlere yazıklar olsun. Teröristbaşı ile mektup arkadaşı olanların HDP ile birlikte bize saldırmaları çok doğal. Mektup arkadaşlığı ile başlayan sürece bakar mısınız? MHP’li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza mesafe koyun."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ