Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2463 görüntülenme )

MHP bu iddiaları taşıyabilir mi...

Önce ülkem, sonra milletim ve de sonra partim ve ben diyorsanız eğer...
  BÖYLE SÖYLENİYOR…
 
MHP'nin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu CIA Başkanı ile görüştü!
MHP milletvekili adayı Ekmeleddin İhsanoğlu CIA Başkanı ile görüştü. İhsanoğlu, CIA Başkanı John Brennan ile Mısır'da buluştu.
 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ile MHP'nin adayı olan, MHP milletvekili adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Mısır'da sürpriz bir görüşme yaptı. İhsanoğlu, CIA Başkanı John Brennan ile görüştü.


Görüşme Mısır'da gerçekleşti. Mısır İstihbarat Servisi Başkanı Halid Fevzi, CIA Başkanı Brennan'ın özel müsteşarı Theodore Singer ve ABD'nin Kahire Büyükelçisi Robert Stephen Beecroft da görüşmede hazır bulundu.

MHP milletvekili adayı İhsanoğlu ile CIA Başkanı'nın, iki ülke arasındaki ilişkiler, bölgesel ve uluslararası gelişmeler ile terörle mücadele konusunu ele aldıkları belirtildi.

MHP'nin İhsanoğlu-CIA Başkanı görüşmesinden bilgisi yok. MHP Lideri Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan konuyla ilgili Ulusal Kanal'ın sorularını yanıtladı. Özkan "bizim haberimiz yoktu. Görüşülüp görüşülmediği konusunda bir bilgimiz yok" dedi(Ulusal).
 
 

BÖYLE CEVAP VERİLİYOR…
 
MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, CIA yöneticileri ile görüştüğüne dair medyada yer alan haberleri yalanlayarak, konuyu yargıya taşımak üzere avukatlarına talimat verdiğini ve iddia sahipleriyle yargı önünde hesaplaşacağını açıkladı.


MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Mısır'da katıldığı bir toplantıda Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) yöneticileri ile görüştüğüne dair medyada yer alan haberleri yalanladı.  
Konuya ilişkin medyada yer alan haberler nedeniyle yazılı açıklama yapan İhsanoğlu, "Uluslararası İskenderiye Kütüphanesi Mütevelli Heyeti toplantısı için gittiğim Mısır'da katıldığım etkinliklerin kimi basın organlarınca çarpıtılarak, hasmane ve insaf dışı bir üslupla kamuoyuna yansıtıldığını müşahede etmekteyim" dedi.

İskenderiye Kütüphanesi'nin uluslararası bir kuruluş olduğunu belirten İhsanoğlu, toplantılarına 30'a yakın devlet ve hükümet başkanı ile uluslararası şahsiyetlerin katıldığını kaydetti.
İhsanoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:
"Bu toplantı çerçevesinde katılımcıların Mısır Cumhurbaşkanı ile biraraya geldiği doğrudur. Çünkü bu uluslararası kuruluşun mütevelli heyeti başkanı Mısır cumhurbaşkanlarıdır.
Toplantıların açılışını da Mısır cumhurbaşkanları yapmaktadır. Bu toplantıyı da Mısır Cumhurbaşkanı açmıştır. Toplantıya Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Kolombiya, Arnavutluk, Litvanya eski cumhurbaşkanları, Hollanda eski Başbakanı, Belçika eski Meclis Başkanı, Arap Ligi eski Genel Sekreteri ve Suudi Arabistan prensi katılmıştır.
Toplantı sırasında çekilen ve yukarıda zikrettiğim şahısların da yer aldığı aile fotoğrafında benim ön sırada yer almam protokol gereğidir.
Bu durumun ikili görüşme olarak yansıtılması, toplantıda sanki sadece ben varmışım gibi haber yapılması ve buna siyasi manalar verilmeye çalışılması insafsızlıktır ve basın ahlakı ile bağdaşmaz."


"İDDİA SAHİPLERİYLE YARGI ÖNÜNDE HESAPLAYACAĞIM"

Ekmeleddin İhsanoğlu, CIA ile görüştüğü iddialarına yönelik,
"Ayrıca bahse konu toplantıda CIA yöneticileri ile bir araya geldiğim gibi bir yalana başvurmak insaf ve izan sınırlarını da zorlamanın ötesine geçmiştir. Aynı düzeye düşmeden birkaç konunun altını çizmek isterim. Böylesi önemli ve uluslararası prestije sahip bir kuruma üye olmak, güzide devlet adamlarıyla birlikte uluslararası bir toplantıya katkıda bulunmaktan dolayı şahsım ve ülkem adına önemli bir görev yaptığıma inanmaktayım. Böyle bir toplantıda yer alabilen bir vatandaşını alkışlamak ve cesaretlendirmek yerine iç siyasi tartışmaların kısırlığında boğmaya çalışmak ne yazık ki kimi medya organlarında kötü bir alışkanlık haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

Konuyu yargıya taşıyacağını belirten İhsanoğlu, "Bu konuyu yargıya taşımak üzere avukatlarıma talimat verdiğimi ve iddia sahipleriyle yargı önünde hesaplaşacağımın bilinmesini isterim" dedi.

Mısır'da katıldığı bir toplantıda Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi ile aynı karede yer alması eleştirilen İhsanoğlu'nun Kahire'de CIA yetkilileriyle görüştüğü iddia edilmişti.(Hürriyet)
 
KARAR SİZİN!
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ