Genel
11 Temmuz 2017 ( 2870 görüntülenme )

AĞIR SKANDAL!.. MHP'de GENEL KURUL KARIŞTI!..

MHP başkan adayı seçime sokulmadı

Balıkesir'de 2 liste ile başlayan MHP İl Kongresi'nde Mustafa Ozan Dereli'nin listesi Divan Başkanlığı tarafından seçime sokulmayınca kongreye tek liste ile giren Suat Par, Balıkesir MHP'nin yeni il başkanı oldu.

Genel Kurul devam ederken Divan Başkanı MHP Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mehmet Günal, MHP Genel Merkezi'nin listelerinin incelenmesi sonrasında Mustafa Ozan Dereli ile birlikte 6 partilinin daha Yargıtay tarafından onaylanan üye listelerinde isimlerinin bulunmadığını açıkladı.

Delegeler tarafından itirazlarla karşılanan karar sonrasında Mustafa Ozan Dereli rakibi Suat Par'ın elini havaya kaldırarak kongre salonunu terk etti.


Hazirun cetvelinde imzası olmasına rağmen, "Üye değilsiniz" denilerek adaylıktan el çektirilen il başkan adayı Mustafa Ozan Dereli, yaşanan olayın çok zoruna gittiğini ve haksızlığa uğradığını söyleyerek şöyle konuştu: 

"bana sen MHP'ye üye değilsin dediler"

"En çok üzüldüğüm nokta da üye olmamamı sebep göstererek beni aday yapmamaları. Çok zoruma gitti bu. Belediye başkanlığı adayı olmuşum, ilçe yönetimlerinde görev yapmışım. İkinci defa il başkanlığına aday oluyorum, bana diyorlar ki: 'Sen üye değilsin ve bu seçime katılamazsın. Ben gözümü MHP'de açtım. Ben yine de parti içinde kalıp mücadeleme devam edeceğim."

Halen il kongresi delegesi ve parti üyesi olduğunu ifade eden Dereli, geçen pazar günü yaşananları şöyle anlattı:

"ben kongre delegesi ve parti üyesiyim"

"Aday olmak için listemizi hazırladık verdik. Sonra bize, 'Genel Merkez ile yaptığımız görüşmeler neticesinde sizin partimize üye olmadığınız ortaya çıkmıştır. Üye olmadığın için aday olamazsın' dediler. "

"il ve ilçe seçim kurulu onaylı mühürlü listesinde adım var"

"Ben de bunun üzerine şu andaki hazirunda il delegesi olarak imza attım içeri girerken dedim. 'Hazirun'da imzam olduğu halde, delege olduğum halde nasıl üye olamam' dedim. Çünkü hazirun resmi bir evrak. İl seçim kurulunun, ilçe seçim kurulunun imzalayıp mühürlediği bir liste. Bu listede adım var fakat benim üye olmadığım söylendi. Ki bu kadar kısa bir sürede nasıl benim partiden üyeliğimin çıkartıldığını bilmiyorum. Yapacak bir şey kalmadığı için en son çareyi bu olarak buldular."

Salonda çok gergin bir ortamın bulunduğunu belirten Mustafa Ozan Dereli, 

"olaylar büyümesin diye çekildim"

"Bir taraf 'Hareketin Lideri Devlet Bahçeli', bir taraf da 'Alparslan Türkeş'in askerleriyiz' diye bağırıyordu. Kimse kimseye de bir şey diyemiyor çünkü ikisi de bizim partiye mâl olmuş insanlar sonuçta. Biz sakin kalmayı yeğledik. Divan başkanına gidip, 'Anlaşılan o ki, siz bizi hiçbir şekilde aday göstermeyeceksiniz teşekkür ederiz' dedik. Diğer aday arkadaşı da tebrik ettim elini havaya kaldırdım başarılar diliyorum dedim" diye konuştu.

İhraç edilmediği sürece parti içinde kalıp mücadelesine devam edeceğini bildiren Dereli sözlerini şöyle tamamladı: 

"bizi MHP'den uzaklaştırmak istiyorlar"

"Ama bana da ısrarla git diyorlar. Bu partide olma diyorlar. Geçen seçimlerde de adaydım 1 oyla kaybettim, şimdi yarışamadan seçimleri kaybettim. Ama bunların istediği siz gidin yeni oluşumlarda yer alın, yeni partilerde yer alın. Zorla bizi ötekileştiriyorlar. Bu parti içinde kalıp mücadeleme devam edeceğim."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ