19566 görüntülenme 04 Aralık 2021
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Siirt'te yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

ERDOĞAN ‘MERSİNDE BU KADAR BİLE KALABALIK YOK’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve Mersin'deki mitingini hedef alan Erdoğan, “Bak, bugün Mersin'deydi… Mersin'de bu kadar kalabalık toplayamadı. Çünkü burası Siirt. Diyor ki, ‘Bize daha büyük alan verilseydi orayı doldururduk.' Ya sen önce şu anda toplandığın kalabalık ortada… Resmi rakamlar elimizde. İşte bak Siirt burada… Buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum: Bırak kamu kurumlarını basıp, memurları tehdit etmeyi de siyaset meydanında çık karşımıza.” açıklamasında bulundu.

OYSAKİ ERDOĞAN'IN KATILDIĞI TÖRENDE KÜÇÜLTÜLEN ALAN BİLE DOLMAMIŞTI
Erdoğan'ın, 17 Eylül'de Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda saat 16.00'da yapılması planlanan açılış törenine beklenen katılım sağlanmamıştı. Planlanan saatte boş olduğu gözlenen alanda toplu açılış töreninin 1 saat ertelenmesi dikkat çekmişti. TIR araçları ve demir bariyerlerle küçültülen Cumhuriyet Meydann’ndaki boşluk olduğu görülmüştü.

MERSİN’DE ALAN DOLU
CHP'nin Mersin'de aynı alanda yapmayı planladığı miting, ‘Hukuken mümkün değil' denilerek valilik tarafından engellenmişti. CHP'de bugün mitingi eski Tevfik Sırrı Gür Stadyum önünde gerçekleştirdi. Miting sırasında drone ile çekilen görüntülerde alanın büyük oranda dolduğu, yoğun kalabalıkların oluştuğu, kalabalığın Silifke Caddesi ve İsmet İnönü Bulvarı’na doğru taştığı görüldü.

CHP'YE GÖRE 100120 BİNİ AŞKIN KİŞİ
CHP’li isimler, polis kaynaklarının kendilerine 8590 bin rakamını telaffuz ettiklerini ancak mitinge 100120 binin üzerinde kişinin katılımının olduğunu tahmin ettiklerini, bu mitingin, Bülent Ecevit’in muhalefet lideri olduğu 1970’li yılları anımsattığını belirtti.CHP Parti Meclisi üyesi, Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, kürsüye en uzak alanda yaşanan izdihamı farklı açıdan gösteren bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ