AKP'li Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Arınç'ın "FETÖ konusunda hiç kimse masum değil!" sözlerine göndermede bulunarak isim vermeden Bülent Arınç'a yüklendi. Mehmet Metiner'in isim vermeden Bülent Arınç'ı eleştirdiği mesajı şöyle:

SUÇUNU ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIYOR

“FETÖ konusunda hiç kimse masum değil” diyen birini gördüğünüzde bilesiniz ki o kendi suçunu örtmeye çalışıyor. “Hiç birimiz masum değiliz!”, aklımızla alay eden bir replik. Kim ki bunu diyorsa en başta kendisi masum değildir, biline!"

METİNER DAHA ÖNCE DE ABDULLAH GÜL’Ü İTHAM ETMİŞTİ

Abdullah Gül’ü hedef alan Mehmet Metiner, ‘Sahi Türkiye’yi FETÖ vesayetine kim soktu? O dönemdeki rolün neydi? FETÖ vesayetine geçişteki etkin rolünü örtbas etmen tam bir kişilik sorunu’ dedi.

GÜL: PARLAMENTER SİSTEME GEÇİLMELİ’
Karar gazetesine konuşan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP iktidarına yönelttiği eleştirilerde, “Kuvvetler ayrılığına dayalı, güçlü parlamenter sistem olmalı. Çünkü Türkiye’de ideal demokratik hukuk devleti böyle gerçekleşir. Bu da sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın temeli” ifadelerini kullanmıştı.

METİNER ‘KİŞİLİK SORUNU VAR’
Söz konusu açıklamaların ardından AKP'li Mehmet Metiner, "Sahi Türkiye’yi FETÖ vesayetine kim soktu?" diyerek Gül'ü hedef aldı. Metiner'in açıklamaları şöyle:

FETÖ VESAYETİNE GEÇİREN SENSİN
“Abdullah Gül her türlü vesayetten uzak kuvvetler ayrılığına dayalı güçlü bir parlamenter sistemden yana olduğunu açıklamış. Ne güzel! Sahi Türkiye’yi FETÖ vesayetine kim soktu? O dönemdeki rolün neydi? FETÖ vesayetine geçişteki etkin rolünü örtbas etmen tam bir kişilik sorunu.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ