14832 görüntülenme 20 Temmuz 2020
Mehmet Metiner'in 'FETÖ’cüler göreve getiriliyor' sözleri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN Türk yayınına bağlandı. Soylu “Ben hükümetimizin politikalarını yürüten bir insanım. Bu laflar benim ağrıma gider. Hayatı risk içerisinde olan bir adamım.” diyerek Metiner’e yanıt verdi.

ŞAMAR OĞLANI
Mehmet Metiner'in konuşmak için müsaade istemesine de tepki veren Soylu, "Ben müsaade falan etmiyorum. Siz söyleyeceğinizi söylediniz. Hayırlı akşamlar diliyorum" diyerek telefonu kapattı. Metiner telefonun kapatılmasına sinirlenerek, “ Şamar oğlanı mıyız?” dedi.

İKİ İTİRAF
Fakat tartışma bu sabah Metiner’in Twitter’dan yayınladığı bir yazıyla tekrar büyüdü. Metiner’in ifadeleri ise itiraf niteliğindeydi. Metiner ‘geçmişte FETÖ konusunda uyaranları düşman bellerdik’ ve ‘Benim trollerim yok. Mensup olduğum bir cemaat, dernek, vakıf ve tarikat yok.’ ifadelerini kullandı.

BİRİNCİ İTİRAF: "FETÖ'YE KARŞI UYARANLARI DÜŞMAN BELLEDİK"
"Geçmişte FETÖ konusunda uyarılarda bulunanları düşman bellerdik. Kadrolaşmalar konusunda bizi uyaranlara kızardık. 15 Temmuz’dan sonra kaç valinin emniyet müdürünün görevden alınıp içeri tıkıldığını Soylu Bakanımıza hatırlatmama gerek var mı? Kurumsal taassuba gerek yok. Öfkeyle saldırmaya da. Velev ki söylenenler yanlış bile olsa geçmişte yaşadığımız acı tecrübeden dolayı denilenleri tahkik etmek veya uyarılara kulak vermek bizi daha da yüceltmez mi?"

İKİNCİ İTİRAF: "BENİM TROLLERİM YOK"
"Benim trollerim yok. Mensup olduğum bir cemaat, dernek, vakıf ve tarikat yok. Sağolsunlar seven dostlarımız var. Dava ve partili arkadaşlarımız var. 15 yaşımızdan beri verdiğimiz mücadeleyi bilip sevenlerimiz var. Hepsinden ricam, bu tartışmada öteki trollerin yaptığını yapmamalarıdır. Birimizin itibarı diğerinin itibarıdır. Partimizin içine fitne sokmak isteyenlerin oyununa gelmemeliyiz. Şahıslar adına tavır almak veya şahısçılık yapmak dava anlayışımızla asla bağdaşmaz."

Kaynak: gerçkgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ