4386 görüntülenme04 Ekim 2019
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP eski milletvekili Mehmet Metiner'in yaptığı “Kayseri Türkiye'nin Pensilvanya'sıdır” açıklamasına tepki göstererek, Metiner'e çağrıda bulundu.

‘ÇIK NE BİLİYORSAN SÖYLE’

Arık, AKP'li Metiner'e; “Kayseri adına bildiğiniz bir şey varsa çıkıp söyleyin. Kayseri Türkiye'nin Pensilvanya'sı haline geldiyse nasıl geldi, kimler getirdi ve bunlar hangi görevlerde” diye seslendi. AKP'nin FETÖ'ye ciddi anlamda yardım da ettiğini iddia eden Arık şöyle konuştu;

‘NEDEN ARAŞTIRMA ÖNERGESİNİ REDDETTİNİZ’

“Ben Kayseri Milletvekili olarak FETÖ borsasının araştırılması için meclis araştırma önergesi verdim. Çünkü bu konuda Kayseri'nin canı yandı. Ancak iktidar partisi ve onu destekleyen parti tarafından reddedildi. AKP'de grup başkan vekilliği yapan Mustafa Elitaş, Kayseri'de, FETÖ'cü iş adamlarının davasının görüldüğü gün kırmızı plakalı makam aracını başsavcının kapısının önüne park edip, sabah 8'de girip, öğleden sonra 2'ye kadar başsavcının odasında kalıyor. Tam yarım gün. Aynı gün 20'nin üzerinde işadamı serbest bırakılıyor. O dönem grup başkanvekili kripto FETÖ'cüleri nereden biliyor? Çünkü beraber yaptılar. Beraber Kayseri'ye bu kötülüğü yaptılar.

NE YAPTILARSA AKP İLE BİRLİKTE YAPTILAR'

“Tutuklananlar, serbest bırakılanlar, itirafçı olanları var. Hepsinin gösterdiği adres, ‘Biz AKP Milletvekilleri ile birlikte yaptık, bize onlar yaptırdılar' diyor. Diyarbakır'a gidip kurban kestiler. Ne dediler orada biliyor musunuz, ‘Muhterem Fetullah hocanın selamını getirdik'. Oradaki paraların tamamı Pensilvanya'ya gitti. Nijerya'da gidip okul açtılar. Milletvekilleri ve o dönemin AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki. Paralar topladılar. Yetmedi ‘1 milyon lira daha vereceksiniz' dediler. Biz bunların hepsini biliyoruz. "

‘MİLLETİN ELİNDEN ZORLA EVİNİ ARSASINI ALDILAR’

“Yurtlar, okullar, üniversiteler açtılar Kayseri'de. Arsa verdiler. Milletin elinde zorla, ağlata ağlata aldılar, evlerini, arsalarını. Burası para etmez, biz burada üniversite açacağız diye. Özhaseki'nin başkanlığı dönemde, belediyenin bünyesinde SDS kursları düzenledi. Kursun adı, ‘Gülen Yüzler Projesi' FETÖ'nün öğretmenleri geldi ve körpe çocuklar bu yapıya teslim edildi. Bu yapıya belediye bütçesinden paralar aktarıldı. İşte bunların sorgulanması lazım. Bugün bunlar daha yüksek makamlara yükseltilmeye çalışılıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ