9485 görüntülenme14 Mart 2019
Yerel seçimler öncesi Cumhur İttifakı'ndan birbiri ardında yapılan tepki çeken açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Adıyaman Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel’in seçim çalışmaları kapsamında yapılan bir mitingde AKP'li Mehmet Metiner belediye ve hastane çalışanlarını işinden olmakla tehdit etti.

Metiner, "Ekmek verdiğimiz insanlardan oy dilenmeyiz" ifadelerini kullandı. "Ekmek verdiğimiz insanlar, kurumlarımızda çalışan insanlar. Belediyelerimizde, hastanelerde çalışan insanlar buraya gelmiyorlarsa gelmesinler" diyen AKP'li isim sözlerine şöyle devam ediyor:

‘EKMEK VERDİĞİMİZ İNSANLAR BİZE KARŞI DURURSA, ERTESİ GÜNÜ KENDİLERİ OLMASI GEREKEN YERDE BULURLAR'

"Belediyemizde, hastanemizde nerede çalışıyorlarsa çalışsınlar. Ekmek verdiğimiz için onları minnet altına alıyor değiliz. Oy verirler. vermezler. Herkesin namusuna kalmış. Onlardan oy dilenmeyiz. Ekmek verdiğimiz için onları minnet altına alıyor değiliz ama bir şey söyleyim Ekmek verdiğimiz insanlar, kurumlarımızda çalışan insanlar bu sözümü iyi dinlesinler. Engin Akel’e karşı, AK Parti davamıza karşı bayrak sallarlarsa, başkalarının safında bize diş gösterirlerse ertesi günü kendilerini olması gereken yerde bulurlar”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ