Genel
29 Mayıs 2018 ( 705 görüntülenme )

METEOROLOJİDEN BİRÇOK ŞEHİR İÇİN UYARI!

Yerel olarak etkili olan ve şehirlerden bir bir su baskını haberleri gelmesine neden olan sağanaklar bugün de sürecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu tahminlerine göre birçok şehirde bugün kuvvetli sağanak yağış görülecek. İşte hava durumuna dair son tahminler...

Meteoroloji son tahminlerini yayınladı yine birçok şehre sağanak yağış uyarısı geldi. Yurdun büyük çoğunluğunda kuvvetli olarak etkili olacak olan sağanak yağışlar, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli olarak kendini gösterecek.

SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT
Hava durumuna dair son tahminlere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale ile İzmir’in kuzey kesimleri dışında ülke genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Göller yöresi, İç Anadolu’nun batısı, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Sivas, Bingöl, Muş, Ordu çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2), Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm/m2) olması bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARI YAYINLADI
Meteoroloji’nin yayınladığı uyarı şu şekilde; Yağışların; Göller yöresi, İç Anadolu’nun batısı, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Sivas, Bingöl, Muş, Ordu çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2), Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ