Genel
08 Mayıs 2017 ( 5381 görüntülenme )

DİKKAT!.. Meteoroloji'den SALI UYARISI!..

YAĞIŞLAR SÜRECEK

CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, İstanbul'da Salı ve çarşamba günleri yağışların devam edeceği ve sıcaklıkların düşeceği uyarısında bulundu. 

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda yarın 10:00 ila 19:00 saatleri arasında Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz için kuvvetli rüzgar ve kuvvetli fırtına’ uyarısı yaptı.

Son dakika: Bünyamin Sürmeli, alarm seviyesinde olmasa da gök gürültülü sağanak yağışların, kısa sürede ineceği için su baskınlarına neden olabileceğini belirterek İstanbulluları uyardı.

Salı ve çarşamba günü de aynı durumun geçerli olduğunu ve yalnızca Marmara'nın değil, Karadeniz, İç anadolu ve Doğu Anadolu'nun da yağıştan etkileneceğini belirten Sürmeli, salı akşamı başlayacak soğumanın çarşamba günü dip değerleri göreceğini söyledi.

Sürmeli ayrıca, çarşamba günü 10 dereceye kadar soğuyacak olan İstanbul'un haftasonuna kadar yeniden 30 dereceye kadar ısınacağını belirterek ani vurucu ısı değişimlerine karşı hazılıklı olunması gerektiğini vurguladı.

METEOROLOJİDEN UYARI: YARIN 10.00-19.00 ARASI...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda yarın 10:00 ila 19:00 saatleri arasında Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz için kuvvetli rüzgar ve kuvvetli fırtına’ uyarısı yaptı.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın, Marmara’nın güneyi, Ege bölge geneli, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/sa, yer yer 100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kaynak: Hürriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ