7552 görüntülenme30 Mayıs 2020
Türkiye Günlüğü Dergisi Genel Yayın Müdürü Dr. Mustafa Çalık, HaberTürk'te yayınlanan Özel Röportaj programında sunucu Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı.

ERDOĞAN’A TEPKİ
Egemen Bağış'ın Prag Büyükelçiliği'ne, Ozan Ceyhun'un da Viyana Büyükelçiliği'ne atanması konularını değerlendiren Çalık, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi. Gazeteci Hakan Aygün'ün "Ey IBAN edenler" sözleri nedeniyle tutuklandığını hatırlatan Çalık, Bağış'ın Bakara suresine hakaret ettiğini açıkladı.Mustafa Çalık, şöyle konuştu:

‘ HUKUK MU, İKİ YÜZLÜLÜK MÜ’

"Bakara makara diyen, Bakara suresine hakaret eden Egemen Bağış'ı büyükelçi tayin etmek ve bu müslüman milletin kesesinden on binlerce dolar maaş ödemek hukuk mu, iki yüzlülük mü? Hakan Aygün telkif edilirken Bakara suresine 'makara' diyen Egemen Bağış'ın büyükelçi yapılmasını herkesin takdirine sunuyorum."

‘TÜRKLÜĞE, TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNE VE MÜSLÜMANLARA KÜFÜR’
"Daha düne kadar Ermeni iddialarının yanında yer alan Ozan Ceyhun'un Viyana'ya büyükelçi tayin edilmesi Türkiye Cumhuriyeti'nin Ermeni tezlerine dolaylı olarak destek vermesi midir, değil midir? Bunu da takdirlerine sunuyorum. Yoksa sayın Cumhurbaşkanı vatanseverlere, Türk milliyetçilerine, beyefendilerin canı sövmek mi istemiştir? Ozan Ceyhun'un büyükelçi yapılması Türklüğe, Türk milliyetçilerine de, müslümanlara da küfürdür.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ