1376 görüntülenme04 Mart 2019
Mersin'de yaşanan Burhanettin Kocamaz, krizinin ardından Demokrat Parti'nin adayı Ayfer Yılmaz'ı destekleme kararı alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aday tanıtım toplantısına katıldı. Vatandaşın yoğun katılım gösterdiği tanıtım toplantısında Akşener, büyük bir coşku ve davullarla karşılandı.

‘BU BAYRAĞIN ADI TÜRK BAYRAĞI, BU VATANIN ADI TÜRK VATANI’

Yoğun tezahüratlar eşliğinde sahneye gelen Akşener, Erdoğan’ tek bayrak tek vatan’ söylemlerini gündemine alarak ‘BU VATANIN BU BAYRAĞIN ADI NE’ diyerek Erdoğan’a seslendi. Akşener sözlerine şöyle devam etti:

‘SAYIN ERDOĞAN DİYORSUN Kİ TEK BAYRAK, BU BAYRAĞIN ADI NE’

"Sayın Erdoğan, "tek bayrak" diyorsun hangi bayrak? Ben diyorum ki Türk bayrağı. Diyorsun ki "tek millet" hangi millet? Ben diyorum ki Türk Milleti. Diyorsun ki "tek vatan" Hangi vatan? Türk vatanı! Buradan soruyorum, 17-18 milyon adayın tamamını kadınıyla erkeği ile terörist ilan etme haddini ve hakkını kendinde buluyorsan, söyle bakalım bu tek bayrak, tek millet, tek vatan neresidir? Bu soruyu sormaya senden cevabını alana kadar devam edeceğim."

‘HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ’

"Ayfer Yılmaz Mersin’in kara çadırının kızı olarak, Burhanettin abisinin teklifini kabul ederek, Mersin’de düşürülmeye çalışılan demokrasi bayrağını yerden kaldırıp burca dikmek için burada. Hanımefendiler, Arslanköy’de o sandıkların üzerine oturan kadınlarımızın evlatları kız kardeşleri. Sizin üzerinize yapılan bu komployu, az kalan zamanda kapı kapı gezerek insanımıza bu yapılanı anlatarak bu hizmet yarışını kazanacaksınız kazanacaksınız kazanacaksınız… “

KOCAMAZ: ‘HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da yaptığı konuşmada, "Mersin halkına demokrasiye sahip çıktığı için teşekkürlerimi sunuyorum. Demokrasi dışı olaylarla maalesef önce içimizden, sırtımızdan vurulduk. Daha sonra da seçim kurullarının aldığı garabet kararlarla halkımızla olan gönül bağımızı koparmak Mersin’in önünü tıkamak istediler ama başaramadılar" ifadelerini kullandı.

‘BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ'

"Bu kentin insanına bundan sonra da Sayın Ayfer Yılmaz ile birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz" diyen Kocamaz, "Ben bütün arkadaşlarımızı kalan 28 günlük süre içinde gece gündüz demeden çalışmaya herkese ulaşmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ