Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Temmuz 2017 ( 4870 görüntülenme )

MERKEL'DEN TÜRKİYE'YE ARDI ARDINA ŞOK!

MEREKL: İLLA DA KÜRDİSTAN


Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleştirilen G20 zirvesi sona erdi

Zirve sonrasında durum değerlendirmesi yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Merkel’den “Kürdistan referandumu” açıklaması

Merkel, terörle mücadele ve Kuzey Irak’ta Peşmerge güçlerinin desteklenmesiyle bağlantılı olarak “Bağımsız bir Kürdistan’dan yana olup olmadığı” sorusuna “Irak’ın bütünlüğü içerisinde Kürt bölgesinden yana“ olduğunu söyledi.

Türkiye ile derin farklar var

Türkiye’nin G20 zirvesine önemli katkı sağladığını belirten Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği üzerine yaptıkları ikili görüşmede görüş ayrılıklarına dikkat çekti.

  Görüşmede Türkiye ile “derin ayrılıklar” olduğunun net olarak görüldüğüne vurgu yapan Merkel, Türkiye’deki çok sayıda tutuklamaları ve İncirlik konusundaki farklılıkları örnek olarak gösterdi.

kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Musul'a Büyük Sevkiyat! METEOROLOJİDEN Önemli Uyarı! Google'den Türkiye'ye Büyük Jest! OTOMOTİV TARİHİNDE AĞIR SKANDAL!.. KORKUNÇ KAZA! Midibüs TIR'la Çarpıştı: 30 YARALI Diyarbakır’da IŞİD’le Çatışma! Kerry-Lavrov Görüşmesinde 'Rus bayrağı' Skandalı KAMUOYUNUN DİKKATİNE... MANİSA'DA ASKERİMİZE YEMEK VEREN ŞİRKET AÇIKLANDI...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
PARA YOKSA HAPİS!