Genel
16 Ekim 2018 ( 6309 görüntülenme )

'AKŞENER'İN AÇIKLAMASI SARAY'A DÜŞTÜ'

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

'YAHUDİ MADALYASI ERDOĞAN'I NECİ YAPAR'

Açıklamalarında İsmet İnönü tartışmalarına da değinen Akşener, "Bayrak İnönü’yü Amerikancı yapıyorsa Erdoğan’ın ABD’den aldığı hizmet madalyası Tayip Erdoğan’ı neci yapar?" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2004 yılında Amerikan Musevi Kongresi'nden aldığı cesaret ödülünü hatırlattı. 

Akşener şunları söyledi: 

'ERDOĞAN'IN ABİLERİ 6'NCI FİLOYU KARŞILIYORDU'

"Şimdi, sayın Erdoğan CHP üzerinden, Cumhuriyet’in kurucu iradesine saldırıyor ya, ben bir noktayı hatırlatayım; Öncelikle, Cumhuriyetin kurucu iradesi saygıyı hakeder.. Bunu bir kenara yazın..Bir tarih öğretmeni olarak hatırlatmak isterim ki;“İsmet İnönü’nün elinde Amerikan bayrağı var” dediği günlerde, sayın Erdoğan’ın abileri, Dolmabahçe rıhtımında, alkışlarla Amerikan 6’ıncı filoyu karşılıyordu. Meclis Başkanı yaptığı İsmail Kahraman abisine danışmadan, bu mevzulara girmesin, batar."

'SİYONİST MADALYASI ERDOĞAN'I ŞİMDİ NECİ YAPAR'

"Tuttuğu bayrak, İsmet İnönü’yü Amerikancı yapıyorsa, Siyonistlerden aldığı Hizmet madalyası, Tayyip Erdoğan’ı neci yapar?Bu polemik, gereksiz, ve yaralayıcıdır.. Ve iki tarafın da beslendiği bir polemiktir.. Olan, tarihi şahsiyetlerimize olmaktadır.. Her iki tarafı da, bu boş yarışa, karşılıklı olarak son vermeye çağırıyorum."

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ