Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Eylül 2017 ( 1050 görüntülenme )

MENGİ YAZDI: BAHÇELİ'NİN İŞİ ZOR!..

MENGİ: BAHÇELİ'NİN SEÇİMLERE FAZLA KALABALIK BİR PARTİYLE GİRMESİ ZOR

Akşener'in partisine katılmak üzere MHP'den art arda istifaların geldiğine dikkat çeken Gazeteci Güngör Mengi, "Bahçeli’nin sesi çıkmıyor ama bu gidişle 2019 genel seçimine fazla kalabalık bir partiyle girmesi zor görünüyor" yorumunda bulundu.


Vatan gazetesi yazarı Güngör Mengi, "Kenetlenirsek sorunlar çözülür mü?" başlıklı yazısında MHP'yi kaleme aldı. 

"Partisinden toplu kopmalar karşısında Bahçeli’nin sesi çıkmıyor" diyen Mengi, "ama bu gidişle 2019 genel seçimine fazla kalabalık bir partiyle girmesi zor görünüyor" değerlendirmesinde bulundu.

İşte Mengi'nin o yazısından ilgili kısım şöyle: 

"AKŞENER GİDEREK BÜYÜYOR"

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin özel kalem müdürü Ömer Karakaş ve aralarında Niğde eski milletvekillerinin de bulunduğu 300 kişi Pazartesi günü MHP’den istifa ettiler. İstifa nedenleri; Meral Akşener’in kuracağı partiye katılmak… Partisinden toplu kopmalar karşısında Bahçeli’nin sesi çıkmıyor ama bu gidişle 2019 genel seçimine fazla kalabalık bir partiyle girmesi zor görünüyor".

"İHRAÇ EDEREK KURULAMAZ"

"Aslına bakarsanız MHP’de bu zincirleme tepkiyi yaratan nedenler “parti içi demokrasi”nin olmayışı, üst üste seçimler kaybeden liderin istifaya yanaşmaması, lider değişimi isteyen partilileri ise ihraç ederek kurtulacağını sanmasıdır. Ancak, görüldüğü gibi bunlar artık çare olmuyor. Siyaset; “demokrasi ve hakkıyla, dürüstçe elde edilen başarı” istiyor.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KONYA Milli Eğitim Müdürü'nden AKLA ZİYAN Açıklama! Milli güreşçi Taha Akgül Olimpiyat Şampiyonu! Ukrayna'dan RUSYA'YA ŞOK! TERÖRİSTLERDEN HAİN SALDIRI! Şimşek'ten Apple için Cazip Teklif! İP KOPTU!.. ABD SURİYE ORDUSUNU VURDU!.. Rusya Harekete Geçti! ACI HABER GELDİ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DİKKAT!.. MADDİ HASARLI KAZALARDA NE YAPMALI?