CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, "Genel Merkez tarafından gösterilen adayla başarılı olunamayacağının tespiti net olarak görülmektedir. Menemen Belediye Başkanlığını kaybetmek istemediğimiz için CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliklerinden istifa ediyoruz" dedi.

ADAYLIK SORUNU

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, kendisinin ve ilçe yönetiminin görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Taklak, yaptığı açıklamada, 2004, 2009 ve 2014 yılında yapılan seçimlerde mevcut belediye başkanı Tahir Şahin'in rakiplerine fark attığını belirtti. Şahin'in, 2019 yerel seçimlerinde halkın ve örgütün baskısı üzerine yeniden aday adayı olduğu vurgulanan Taklak, şunları kaydetti:

‘İSTİFA EDİYORUZ’

"Şahin'in hiçbir gerekçe gösterilmeden Genel Başkan ve Genel Merkez tarafından aday gösterilmemesine bir anlam verememekteyiz. Yapılan bu haksızlığa tepkisiz kalmamız düşünülemezdi. Menemen'i kaybetmek istemediğimiz için CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliklerinden istifa ediyoruz. Kaybeden değil, kazanan olacağız."

MARMARİS TEPKİLİ

Bir istifa haberi de Marmaris ilçe yönetiminden geldi. İlçe başkanlığı, 'iradelerinin hiçe sayıldığını' öne sürerek yedek üyelerle birlikte istifalarını duyurdu. Bu süreçte sessizliğini koruyan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da CHP'den istifa edip DSP'ye geçti.


CHP MYK’dan belirlenen ilçe adaylarıyla, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanamayacaklarını düşünen yaklaşık 150 partili de, seçim bürosu önünde toplanarak genel merkezin kararını protesto etti.

ADAYLIK MESELESİ

CHP MYK'nun aday olarak belirlediği Marmaris Belediyesi'nin mevcut Belediye Başkanı Ali Acar Parti Meclisi'nden (PM) veto yiyince ortalık karıştı. Ali Acar yerine Mehmet Oktay'ı aday gösteren PM'nin aldığı kararı, antidemokratik bulduklarını belirterek istifa eden Marmaris CHP İlçe Yönetiminin ardından Başkan M.Ali Acar'da resmen istifasını açıkladı.

YENİ İSTİFALAR OLUR MU

Başkan Ali Acar'ın istifasıyla yeni istifaların da geleceği sinyallerini verdi. Bugün saat 15'de basın açıklamasıyla istifasını duyuran Acar'dan ayrı olarak kendisini destekleyen ve içlerinde belediye meclis üyelerinin de bulunduğu bin kişinin istifa edeceği de edinilen bilgiler arasında.

Öte yandan istifacıların, önümüzdeki günlerde DSP çatısı altında toplanacağı, CHP'den ayrılan ve ayrılacaklarla birlikte 1500 kişinin DSP'ye geçeceği, Ali Acar'ın da bu partiden Belediye Başkanı Adayı gösterileceği öğrenildi.

Kaynak: Sözcü/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ