Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Ağustos 2017 ( 1392 görüntülenme )

MEMUR SEN ZAM TEKLİFİ YAPTI... HESAP KİTAP ŞAŞTI!..

Memur-Sen’in zam talebi, kendi araştırmasındaki yoksulluk sınırının altında kaldı.

ZAM TALEBİ YOKSULLUK SINIRI ALTINDA

Memur-Sen’in 3 alternatifli zam önerisine göre en düşük devlet memuru maaşının iki yılın sonunda en fazla 3 bin 405 lira olması öngörülüyor. Oysa Memur-Sen’in temmuz açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına göre, yoksulluk sınırı şimdiden 4 bin 801 liraya ulaştı. Teklifle, en düşük devlet memuru maaşının yoksulluk sınırını aşamadığını Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın da kabul etti.

KAMU ÇALIŞANI AÇLIKLA YOKSULLUK ARASINDA

Yalçın, “Bu bile yoksulluk sınırını aşmıyor. Dolayısıyla yoksulluk sınırının 4 binin üzerinde seyrettiğini, açıklanan rakamlar boyutuyla 4 bin 800’e kadar rakamlar açıklandığını dikkate alırsak dolayısıyla kamu görevlilerinin yüzde 70’ten fazlası bu iki rakam arasında, açlık ve yoksulluk sınırı arasında yer alıyor. Bu rakam ne demek 1600 ile 4 bin 100 arasında gezen bir rakam. Bu da ciddi bir iyileştirme ihtiyacının olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Yaklaşık 3.2 milyon memur ile 1.9 milyon memur emeklisinin 2018-2019 yıllarında alacakları zam oranlarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmeleri sürüyor. Görüşmelerde hizmet kollarına ilişkin 658 teklif 338’e indirildi. Hükümet 14 Ağustos’ta ilk teklifini sunacak.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

31 İLDE OPERASYON! Hakkari Valiliği şaşırdı... Bu sinsi örgüt açığa çıkarılmalıdır! FLAŞ!.. ZARRAB DAVASINDA İLK CEZA ÇIKTI!.. ÖZKÖK Köşesinde AKP'Ye Öyle Şeyler Yazdı Ki ! ŞOK! Bahçeli'den AKP'ye KOALİSYON! ULUDERE OLAYI YİNE GÜNDEMDE İstanbul'da ki Patlama'dan İlk Açıklama Geldi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP TEK SORUDA MASKEYİ DÜŞÜRDÜ!..