Politika
11 Ocak 2018 ( 41713 görüntülenme )

MELİH GÖKÇEK'İN İSTEĞİ GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!

GÖKÇEK: SÖZCÜ YAZARI OLMAK İSTİYORUM

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başka bir gazeteden kendisine teklif geldiği ancak Sözcü'de yazmayı 'çok istediğini' söyledi. 

Çok fazla maaş istemediğini söyleyen Gökçek, "Farklı görüşler olur" dedi.

23.5 yıl Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle 28 Ekim 2017'de görevinden istifa eden Melih Gökçek, Sözcü Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'e konuştu. 

Sözcü, haberi birinci sayfasında "Gökçek, Sözcü'ye içini döktü" ifadesiyle duyurdu.

Gökçek'in açıklamaları şöyle:

'BİZ AĞAÇ KESMEDİK AKSİNE İTHAL AĞAÇ DİKTİK'

"Belediye demek yol, kanalizasyon demek değil. Ekonomiyi ayakta tutabilmek için turizm altyapısını da yapacaksınız. Atatürk Orman Çiftliği'nin Disneyland yaptığımız arazisi ot ve otlaktı. Biz ağaç kesmedik, aksine ithal ağaçlar diktik. Nisan ayında Ankapark'ı açıp, ardından hayvanat bahçesine başlayacaktık ama olmadı."

'ATATÜRK'ÜN İSTEĞİNİ YAPTIK, PİŞMANLIĞIM YOK'

"Bizi, Atatürk'ün mirasına ihanetle suçlayanlar oldu. Atatürk'ün kaleme aldığı yazı var, ‘Atatürk Orman Çiftliği, insanlarımızın gezmesi, eğlenmesi, dinlenmesi için de kullanılmalı' diyor. Atatürk'ün vasiyetine uygun olarak bu planlamayı yaptık. Bu projemiz Ankara'nın istikbali olacaktı. Katiyen pişmanlığım yok."

' YÖNETİM KABUL EDERSE, SÖZCÜ'DE YAZMAK İSTİYORUM'

"Şu anda da tatildeyim. Eğer Sözcü yönetimi uygun bulursa, Sözcü'de yazmayı da çok isterim. Farklı görüşler olur. Aslında çok maaş da istemiyorum. Ben yazmaya hazırım. Başka bir yerden yazmam konusunda öneri geldi. Ancak ben Sözcü'de yazmayı tercih ederim." diye konuştu. 

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ