AKP'den istifa edip Deva Partisi'ne geçen Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP’den istifa ederken AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektubu açıkladı. Yeneroğlu 'ülkemiz her geçen gün daha fazla savruluyor. Vatanına ve milletine karşı sorumluluk hisseden herkes bu mektubu aynı zamanda bir çağrı olarak okuyabilir' diyerek kamuoyunu uyardı.
 
‘DAHA DA KÖTÜYE GİDİYORUZ’

Mektubu, Twitter hesabından paylaşan Yeneroğlu, “Bu mektubu şimdiye kadar yayınlamadım. Ancak muhataplarıma onur kırıcı ithamlarda bulunmaları durumunda mektubumu kamuoyuna açıklayacağımı belirtmiştim. Bugün o gün geldi. Bu mektup yakın tarihe düştüğüm nottur. 15 ay olmuş, bugün ülkem çok daha kötü bir durumda maalesef” dedi.

‘YA PARTİMİ BIRAKACAKTIM YA DA İNANDIĞIM DEĞERLERİ’

Paylaşımlarında AKP’den istifa sürecine de değinen Yeneroğlu, “28.10.2019 tarihinde AK Parti MKYK'dan bu mektupla istifa ettim. Ya partimi bırakacaktım ya da inandığım değerleri. Hakaretlere karşı edebimi korudum, herkes kendine yakışanı yapar dedim. Evlatlarıma bırakacağım en kıymetli miras, inandığım ulvi değerlere sadakatim olacak” ifadelerini kullandı. Yeneroğlu şunları söyledi:

‘BU BİR ÇAĞRI, ÜLKEMİZ SAVRULUYOR SAHİP ÇIKIN’

“Gün gelecek, içerde bulunan birçok kişi duymadım veya görmedim diyecek. Oysa duymayan ve görmeyen yok, mücadele edip netice alamayan, pes ettiği için kenarına çekilen veya alternatif yok diye bahanelere sığınanlar var elbette. Ancak ülkemiz her geçen gün daha fazla savruluyor. Vatanına ve milletine karşı sorumluluk hisseden herkes bu mektubu aynı zamanda bir çağrı olarak okuyabilir. Hep birlikte devleti yaşatan yegane değerlere, demokrasimize ve hukukun üstünlüğüne sahip çıkmalıyız. Daha büyük felaketlere doğru bu gidişatı milletimiz hak etmiyor.”

Mustafa Yeneroğlu mektubunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu cümlelerle seslendi:

‘AKP İLE ARTIK HİÇBİR ŞEY KALMADI’
“Ne yazık ki öz eleştiri talebinin küstahlık ve kibir olarak algılandığı bir ortamda her şeye rağmen doğru bildiklerimi tekrar etmenin sorumluluğu içinde sizlere yazıyorum. Artık sözümüzün değeri olmadığı, artık göz hizasında konuşma imkanı kalmadığı için yazıyorum. Konuştuğum zaman saygısızlık olarak kabul edildiği, konuşmadığım takdirde kendime, inandığım değerlere saygısızlık olarak kabul edeceğim için yazıyorum.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ