Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2374 görüntülenme )

Medvedev Çizmeyi Aştı

Tuhaf ve lüzumsuz...
Başbakan Davutoğlu’nun ‘Kimse bizden görevimizi yaptığımız için özür dilemesin” açıklamasını yorumlayan Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, 'Türk hükümetinin tuhaf bir pozisyon aldığını ve yaptığı açıklamaların lüzumsuz olduğunu' söyledi.
Medvedev, yardımcılarıyla yaptığı toplantıda, Rusya-Türkiye ilişkilerinde son bir haftada yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalar yaptı.
'RUSYA, TÜRKİYE'YE YAPTIRIMLAR KONUSUNDA PRAGMATİK OLACAK'
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzaladığı ve Türkiye'ye yönelik yaptırımları içeren kararnameyi değerlendiren Medvedev, "Bu tedbirler Türkiye ekonomisi için hassas olabilir ama Rusya’nın ekonomik çıkarlarını en az seviyede etkileyecek. Rusya bu konuda pragmatik olacak" dedi.
 
Hükümetten Rusya’da faaliyet gösteren Türk iş dünyasına, Türkiye’ye getirilen ekonomik tedbirlerin içeriğini açıklama talimatı veren Medvedev, “Türk iş dünyası, Ankara’nın politikalarının rehini olmuştur” diye konuştu.
Medvedev ayrıca, hükümete Türkiye’den Rusya’ya kara ve deniz yoluyla gerçekleştirilen mal transferinin sınırlandırılması konusunda Avrasya Ekonomik Birliği ortaklarıyla iletişime geçme talimatı verdi.
'TÜRKİYE'YE UYGULANAN TEDBİRLER TÜRK VATANDAŞLARINI HEDEF ALMIYOR'
 
Türkiye’ye ekonomik tedbir uygulanmasını ‘gereklilik’ olarak tanımlayan Medvedev, öte yandan bu adımın Türk vatandaşlarını hedef almadığını vurguladı. 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. BAHÇELİ'den ÜLKÜCÜLERE BÜYÜK ÇAĞRI... Ümit Özdağ Net Konuştu: Bu bir ABD Operasyonu MHP Lideri Devlet Bahçeli ; Başbakan Çok Yalan Konuşuyor Özgecan Davasında Karar Açıklandı! Nusaybin'de MAYIN! AKP'nin Neden Kongreye Gittiği Açığa Çıktı! Bu da Demokratik Siyaset! FLAŞ!.. BAHÇELİ EKİBİNİN PROVOKASYON GİRİŞİMİ ÇÖKTÜ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HDP'li Vekil Gözaltına Alındı...