Politika
18 Mart 2020 ( 3844 görüntülenme )

Meclis'te Duvar 'GEÇİT YOK'

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu TBMM Başkanlığı’na verdiği önergede, Corona virüsün ülke üzerinde ekonomik etkileriyle baş edilmesi için başta kamu alacakları olmak üzere vatandaşların, ticari işletmelerin ve esnafın fatura ve kredi benzeri zorunlu ödemelerinin bir süreliğine ertelenmesi gibi tedbirlerin alınmasını istedi. Önerge AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi.

‘FATURA VE KREDİLER ERTELENSİN’ İSTEDİLER
İYİ Parti’nin TBMM Başkanlığı’na araştırma komisyonu kurulması istemiyle verdiği önergede, “Corona virüsün ülkemiz üzerindeki ekonomik etkileriyle baş edilmesi için başta kamu alacakları olmak üzere vatandaşlarımızın, ticari işletmelerimizin ve esnafımızın fatura ve kredi benzeri zorunlu ödemelerinin bir süreliğine ertelenmesi gibi tedbirlerin alınması gerekmektedir” ifadeleri yer aldı. Önerge AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi.

VİRÜS ARAŞTIRMASINA AKP VE MHP'DEN YİNE RET
Öte yanda CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, CHP, İyi Parti ve HDP'nin Koronavirüs'ün yayılmaması için alınacak tedbirlerle ilgili verdiği üç araştırma önergesinin AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini söyledi. Şeker ‘AKP ve MHP Coronavirüsün yayılmaması için alınacak tedbirlerle İlgili CHP, İyİ Parti ve HDP’nin ayrı ayrı vermiş olduğu üç araştırma önergesini de reddetti :(‘ ifadesini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ