İYİ Parti’nin verdiği ve ABD’nin terör örgütü YPG’ye silah desteği sağlarken İncirlik Üssü’nün kullanılıp kullanılmadığının araştırılmasını talep eden önerge reddedildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Lütfü Türkkan’ın, ABD’nin terör örgütü PKK/YPG’ye silah ve mühimmat desteği verirken Adana’daki İncirlik Üssü’nün kullanılıp kullanılmadığının tespiti için Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için verdiği önerge reddedildi.

‘ABD İLE NE ANLAŞTINIZ’

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın imzası ile İYİ Parti grubu adına verilen önerge ile, ABD ile Münbiç başta olmak üzere Fırat’ın doğusu için herhangi bir anlaşma yapılıp yapılmadığı, Suriye’ye yapılması planlanan operasyondan vazgeçilmiş ise bir anlaşma gereğince mi vazgeçildiğinin ve ABD Başkanı Trump’ın açıkladığı güvenli bölge oluşturma teklifinin ayrıntılarının araştırılması talep ediliyordu. Önergede ayrıca ABD’nin terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’ye silah desteği verirken Adana’da bulunan İncirlik Üssü’nün kullanılıp kullanılmadığının tespiti için Meclis araştırılmasının yapılması talep ediliyordu. İYİ Parti’nin verdiği, ancak Meclis’te reddedilen araştırma önergesinin tam metni haberde.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ