5908 görüntülenme09 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP’yi terör örgütleriyle ilişkilendiren AKP grup başkanvekiline sert yanıt verdi. TBMM Genel Kurulu'nda AKP'nin sunduğu çoklu baro teklifi görüşülürken söz alan CHP Grup Başkanvekili Özkoç, "Baroların terörle ilişkisi yoktur AKP'nin terörle ilişkisi yüzde yüzdür" ifadelerini kullanınca tansiyon yükseldi. Meclis sırasından söz alan Özkoç, şu ifadeleri kullandı:

‘AKP’NİN ÖRGÜTLE İLİŞKİSİ YÜZDE YÜZDÜR’
* Baroların terörle ilişkisi yoktur. AKP’nin terörle ilişkisi yüzde yüzdür. Yüzünüze baka baka söylüyorum: Siz FETÖ’nün savcısının arkasında duran bir genel başkana sahipsiniz. PKK terör örgütüyle el ele yürüyen iktidardaki tek siyasi partisiniz.”
Özkoç’un sözleri üstüne salondan uğultular duyuldu.

BAŞBUĞ ‘SİYASİ AYAĞI VAR DEMİŞTİ
Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, katıldığı bir televizyon programında, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önüne açan düzenlemeyle ilgili “Bu kanun teklifi tamamen FETÖ’nün direktifiyle, emriyle hazırlandığını düşünüyorum” iddiasında bulunmuştu. Haber Global Eşit Ağırlık programında Erdoğan Aktaş’ın sorularını yanıtlayan Eski Genelkurmay Başkanı, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

‘GECE YARISI ASKERİN YETKİLERİNİ KALDIRDILAR’
* 26 Haziran 2009’da yasalar torba yasa olarak gündeme getiriliyor. Bu TSK ile ilgili bir kanun teklifi. Bu yasa 25 Haziran’ı 26’sına bağlayan gece yarısı oluyor. Bu yasa ile kimsenin haberi yok biz bundan 26 Haziran sabahı 2009’daki toplantıda haberimiz oluyor.”

‘ANAYASAYA AYKIRI’
* Bahsedilen yasa teklifi askeri şahıslar askeri mahalde işlediği suçlarda dahil özel yetkili mahkemelerde yargılanacak. Bu bir kere anayasaya aykırı. Bu tamamen ne için Dursun Çiçek için. Bu olay medyada “AK Parti ile cemaati bitirme planı” algısı olarak yapıldı. Sivil şahıslar her durumda askeri yerlerde yargılanmaz, Özel yetkili mahkemelerde yargılanır.”

‘FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINI ARAŞTIRIN’
* Kayseri’de biz bir olay yakalamıştık Hava İkmal Bölge Komutanlığı’nda astsubay yakaladık. Flaş bellek ayarlıyorlar. Burada sivillerden yardım alıyorlar. 14 Nisan 2009’da “FETÖ ile mücadele edeceğim” dedim. Bu kanun teklifini kim hazırladı tamamen FETÖ ile ilgili bu araştırılsın.” diyerek örgütün siyasi ayağını işaret etmişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ