İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İdlib’de rejim unsurlarının saldırısı sonrası 5 asker ve bir sivil personelin şehit olması sonrası yaptığı açıklamada, iktidar ve muhalefet partilerine çağrıda bulunarak TBMM’de kapalı oturum çağrısı yaptı. Öte yandan Akşener, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şehit olan askerler için başsağlığı diledi.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı yazılı açıklama şöyle:

‘TARİHİ BİR GÖREV’
“Tarihi şan ve şerefle dolu kahraman ordumuz, bugün sınırlarımızın ötesinde, Suriye’nin İdlib kentinde bir kez daha taarruza uğradı.Türk Milleti 5 asker ve bir sivil memurunu daha şehit verdi. Başkalarının inisiyatifine bırakılmayacak kadar kıymetli milli varlığımız, bu saldırıyla bir kez daha hedef alındı.Tarih, birçok kez olduğu gibi, bizi yine önemli bir görevle karşı karşıya bırakmıştır.”

‘ORTAK MİLLİ TAVIR KOYALIM’
“Ve yine tarihte örneği olduğu üzere, milli varlığımızın hedef alındığı zamanlarda, Türkiye Büyük Millet Meclisi mutlaka görevinin başında olmalıdır. Bu nedenle;Kahraman ordumuz üzerinden, ülkemize ve milletimize yönelen bu alçak saldırı karşısında, milli bir görev çağrısını yapmak ihtiyacı hissediyorum. Milli siyaset, iktidar ve muhalefetin birlikte, ortak tavırla sergileyeceği siyasettir.

‘DERHAL TOPLANALIM’
“Suriye’de oluşan yeni ve ağır şartları değerlendirmek üzere;Büyük Millet Meclisimizi kapalı bir oturumla ve acil olarak toplanmaya,İktidarı da milli duruşa katkı sunacak şekilde, aziz milletimizin vekillerini bilgilendirmeye ve tarihi sorumluluğunu yerine getirmeye çağırıyorum.”

ASKERLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İdlib’de şehit olan askerler için bir başsağlığı mesajı yayınladı.Twitter hesabından bir paylaşım yapan Meral Akşener şu ifadeleri kullandı: “Türk Milleti'nin başı sağ olsun! Suriye İdlib'de, rejim güçlerinin saldırısında Şehit düşen Kahraman Mehmetçiklerimize Cenabıhak'tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah, ordumuzun yâr ve yardımcısı olsun.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ