Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Nisan 2015 ( 2400 görüntülenme )

MEB'de partili öğretmen dönemi

Aday öğretmenlerin asil öğretmen olarak atanabilmesi için bazı şartlar getirildi.
 26 Kasım 2014 tarihinde yapılan kanun değişikliğiyle getirilen bu şartların neler olduğu, nasıl uygulanacağı gibi detayların yer aldığı ‘Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’, 5 ay sonra Başbakanlık’a gönderildi. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aday öğretmenlikten asil öğretmenliğe geçişte KPSS’den istenen not alınsa bile sözlü mülakat uygulamasını getirmeye hazırlanıyor. MEB’in hazırladığı yeni yönetmelikle Aday öğretmenlerin artık ‘performans değerlendirmesi’, ‘yazılı sınav’ ve bunların yanı sıra gerekli görüldüğünde ‘sözlü sınava’ tabi tutulması bekleniyor.
Yönetmelikteki değişiklikle birlikte özellikle aday öğretmenlikten asil öğretmenliğe atanma sürecinin zorlaştırılmasını eleştiren eğitimciler, yönetmelik taslağındaki sözlü sınav iddiasını ise sert tepkiyle karşıladı. Eğitim-Sen Başkanı Kamuran Karaca, değişikliği “Mülakatla öğretmen almak demek AKP’li olmayanların şansının olmayacağı anlamına geliyor.” şeklinde yorumladı. Aktif Eğitim-Sen Başkanı Osman Bahçe ise MEB’in şu ana kadar yapmış olduğu sözlü sınavların sabıkasının oldukça kabarık olduğunu söyledi. Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk da söz konusu uygulamanın hayata geçmesi durumunda öğretmenlere zulmedileceğini ifade etti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan ABD'ye KRİTİK HAMLE! CHP’den Fuat Avni Atağı! Genelkurmay Az Önce Açıkladı Bu itiraf AKP'liden geldi; tek başına iktidar hayal! Milli Savunma Bakanlığı'ndan İlk Kez Kapsamlı "RUSYA" Açıklaması! Rus Büyükelçi Suikastinde İLGİNÇ GELİŞME! ABD'DEN 15 TEMMUZ İÇİN ÇOK AĞIR AÇIKLAMA Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın Bakınız Son Sözleri Ne Oldu...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ATATÜRK'E DİL UZATANLARA KARŞI SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ... İKİ GÖZALTI!..