Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Nisan 2015 ( 2415 görüntülenme )

MEB'de partili öğretmen dönemi

Aday öğretmenlerin asil öğretmen olarak atanabilmesi için bazı şartlar getirildi.
 26 Kasım 2014 tarihinde yapılan kanun değişikliğiyle getirilen bu şartların neler olduğu, nasıl uygulanacağı gibi detayların yer aldığı ‘Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’, 5 ay sonra Başbakanlık’a gönderildi. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aday öğretmenlikten asil öğretmenliğe geçişte KPSS’den istenen not alınsa bile sözlü mülakat uygulamasını getirmeye hazırlanıyor. MEB’in hazırladığı yeni yönetmelikle Aday öğretmenlerin artık ‘performans değerlendirmesi’, ‘yazılı sınav’ ve bunların yanı sıra gerekli görüldüğünde ‘sözlü sınava’ tabi tutulması bekleniyor.
Yönetmelikteki değişiklikle birlikte özellikle aday öğretmenlikten asil öğretmenliğe atanma sürecinin zorlaştırılmasını eleştiren eğitimciler, yönetmelik taslağındaki sözlü sınav iddiasını ise sert tepkiyle karşıladı. Eğitim-Sen Başkanı Kamuran Karaca, değişikliği “Mülakatla öğretmen almak demek AKP’li olmayanların şansının olmayacağı anlamına geliyor.” şeklinde yorumladı. Aktif Eğitim-Sen Başkanı Osman Bahçe ise MEB’in şu ana kadar yapmış olduğu sözlü sınavların sabıkasının oldukça kabarık olduğunu söyledi. Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk da söz konusu uygulamanın hayata geçmesi durumunda öğretmenlere zulmedileceğini ifade etti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

METİNER'DEN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMA! BAKAN'DAN GDO'LU EKMEK AÇIKLAMASI!.. O Bakanlar Bakınız Şimdi de Ne Yaptı... Arınç'tan Gökçek'e sert çıkış... İlber Hoca Çok Sert Konuştu! ABD Dışişleri Bakanlığı Hem Erdoğan'ı Hem de Çavuşoğlu'nu Yalanladı! DENİZ BAYKAL'A ADANA'DA TUHAF ENGEL!.. ŞOK!.. AVM'lere Özel Harekat!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Darbe Muğla'ya da Sıçradı!