Milli Savunma Bakanlığı: Suriye kuzeyinde koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölgeye yönelik ABD askerî yetkilileri ile görüşmeler bugün saat 10.00´da Ankara'da başlamıştır.

SURİYE KUZEYİNE GÜVENLİ BÖLGE

Suriye’nin kuzeyinde tesisi planlanan “Güvenli Bölge”ye yönelik ABD askeri yetkilileri ile görüşmeler başladı. Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada “Suriye’nin kuzeyinde koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge’ye yönelik ABD askeri yetkilileri ile görüşmeler bugün saat 10.00'da MSB/Ankara’da başlamıştır” ifadesine yer verildi.

ÖZAL ZAMANINDA IRAK KUZEYİNE GÜVENLİ BÖLGE KURULMUŞ, BARZANİ ÖZERK OLMUŞTU

Arap-İsrail savaşları Yahudi-Müslüman temelinde dinsel bir savaşının alarmını verince İsrail’in güvenliği için ABD ilk kez 1991 Körfez savaşıyla Ortadoğu’ya indi.

GÜVENLİ BÖLGE DEDİLER HEM PKK’YI HEM BARZANİ’Yİ BAŞIMIZA BELA ETTİLER


Amerika için Saddam düşmandı Türkiye ise dost; Özal’ın açık ve tam desteğiyle savaş kısa sürede bitirildi. Hatırlayınız Özal ‘Çekiç Gücü ben getirdim’ diyordu, ‘bir koyup üç alacağız’ diyordu... Hiç uzatmayalım bu savaşın sadece sonuçlarına bakarak şunu söyleyebiliriz; ‘Türkiye ambargo yüzünden milyarca dolar ekonomik kayba uğradı, bu zarar hiç telafi edilmedi; ‘Postal öpücü’ Peşmerge Barzani ‘Özerk Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı oldu; ‘üç beş çapulcu’ sayıları onbinleri aşan silahlı güce dönüştürüldü; yüzbinlerce sığınmacı Türkiye’ye geldi ve PKK terör örgütüne insan kaynağı oluşturdu.
Bugün Türkiye hala sorunla uğraşıyor...’

Türkiye’nin önünde böylesi ibret dolu bir yaşanmış tarih varken, Suriye kuzeyinde şimdi aynı tezgah kuruluyor, umarım Türkiye bu çukura düşmez!..…

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ