Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, tüm abonelerin su ücretlerinde yüzde 30 indirim yapılması kararı aldı. Suda yapılan indirimi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, sosyal medyadan duyurdu. Yavaş, "Biz eleştirdikten sonra bugün suda %30 indirim yapıldı" ifadelerini kullandı.

21 OCAK’TA İNDİRİM BAŞLIYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ocak ayı olağan toplantısında, tüm konut ve iş yeri su abonelerinin faturalarında yüzde 30’luk indirim sağlayacak teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Yeni tarife 21 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek.

MANSUR YAVAŞ: DAHA SEÇİM OLMADAN İLK İCRAATIMIZI YAPTIK

Suda yapılan indirimi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş sosyal medyadan, “Seçim yapılmadan ilk icraatımız gerçekleşti” diyerek duyurdu. Yavaş, “Müjde Ankara. Henüz seçim yapılmadan ilk icraatımız gerçekleşti. Biz eleştirdikten sonra bugün suda %30 indirim yapıldı” ifadelerini kullandı.

DÖRT GÜN ÖNCE MANSUR YAVAŞ SU BEDELİNİ DÜŞÜRECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Mansur Yavaş, Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programına konuk olmuş ve ‘su bedelini düşüreceğini’ şu sözlerle ifade etmişti;

“Sudan 1 katrilyon kâr elde etmek bana göre yanlıştır. Suda önemli bir indirim yapacağız. Suyla ilgili yılbaşında 6 lira içmeye başladığınız su yıl bittiğinde 8-9 liraya maloluyor. Bunun sebebi her ay su bedelinde ayarlama yapılıyor. Mansur Yavaş belediye başkanı olduğu zaman vatandaş 6 liraya su içiyorsa 2020 yılında da 6 liraya su içecek.

Gerede projesi zamanında yapılmış olsaydı biz Kızılay'a 800 milyon dolar para yatırdık. Gerede projesi gerçekleşince Kızılırmak ne olacak? O borular ne olacak? Bu belediye için büyük kayıptır. Biz Kızılırmak suyunu şöyle düşünüyoruz. Onu Mogan Gölü'ne vermek suretiyle oradaki arazinin sulu tarıma geçmesini sağlayacağız.”

Ve bugün Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, tüm abonelerin su ücretlerinde 21 Ocak'tan itibaren yüzde 30 indirim yapılması kararı aldı.

Kaynak: Sözcü/Yeniçağ/Habertürk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ