Belediye yasası ile birçok köyün mahalle olduğunu hatırlatan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, "Buralara gelip, insanlardan su için para almaya başladılar. Biz dillendirince bu durumu indirim yaptılar ancak bu paraları sizden tekrar alacaklar. Seçim zamanı gelince ertelediler" dedi.

Millet İttfakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Çubuk'ta ‘Mansur Yavaş Gönüllüleri Seçim Koordinasyon Merkezi’ açılışına katıldı. Yavaş'ı Çubuk'un girişinde çok sayıda kişi alkışlarla karşıladı. 

'BANA FIRSAT VERİN HİZMET EDEYİM'

Burada seçmenlere seslenen Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde bir zihniyet değişikliği yapılması gerektiğini belirterek, “Ben istiyorum ki bir hemşirenize fırsat verin, bu sefer de o size hizmet versin” dedi. 

Geçtiğimiz günlerde Çubuk'a gelip muhtarlarla konuştuğunu söyleyen Yavaş, köylerde su sorunu olduğunu belirtti. Belediye yasası ile birçok köyün mahalle olduğunu hatırlatan Yavaş, sözlerine şöyle devam etti;

‘SEÇİM VAR DİYE İNDİRİM YAPTILAR, YİNE PARA ALACAKLAR’

“Buralara gelip, insanlardan su içi para almaya başladılar. Biz dillendirince bu durumu indirim yaptılar ancak bu paraları sizden tekrar alacaklar. Seçim zamanı gelince ertelediler. Biz 2014 yılında bunu dile getirdik. ‘Köylerden bu paraları almayın’ dedik. Vatandaşı kazıkladılar. Biz 20 ton suya kadar 10 liradan vereceğiz demiştik” diye konuştu.

Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sudan 1 milyar kazandığını söyledikten sonra yüzde 30 indirim yapıldığını hatırlatarak, şöyle dedi:

‘VATANDAŞTAN SU PARASI TOPLADILAR, ANKAPARK YAPTILAR’

“Buna ‘proje değil tarife’ dediler. Her ay Ankaralının cebinde 63 trilyon kalıyor? Bu proje değil midir? Vatandaşı cebinden çıkan fazla paranın ne demek olduğunu bilmiyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi yolların üzerinde kimsenin ne işe yaradığını bilmediği kapılar yapmak suretiyle, kentin ihtiyacı olmadığı halde saatler yapmak suretiyle, gökkuşağı projesi, Samanyolu projesi gibi işlemeyen projeler, Ankapark’a harcanan paralar nedeniyle maalesef gelmiş suya yüklenmiş.”

‘HALKA KAZIK ATILARAK SU TARİFESİ YAPILMAZ’

“ Halkın cebinden çıkan fazla bir paranın ihtiyacı olan bir aile için ne manaya geldiğini onlar bilmiyorlar. Bunun neresi proje değil. On dakikada tarife yapılırmış. Evet 10 dakikada yapılır ama ucuzlatmak için yapılır, halka kazık atmak için su tarifesi yapılmaz. Fakat kendilerini hep Mercedes’e benzetip, halkın tamamını beni dahil Murat 124’e benzetiyorlar. Halbuki onları iktidara Murat 124’e binenler getirmişti. Bundan koptular artık.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ