Düzenlenen mitingde AKP'yi eleştiren CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, "Allah'tan korkmuyorlar, kuldan utanmıyorlar. Ama Ankaralı hemşerilerim kararını vermiş. En az yüzde 10 farkla bizi seçecekler. O trafolara kedi değil fil soksalar fayda etmeyecek" dedi.

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Güdül’de düzenlenen mitinge katıldı. Yavaş’a, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu da eşlik etti.

Mansur Yavaş, Güdül’deki programın ardından Nallıhan’da düzenlenen mitinge katıldı. Yavaş, burada toplanan kalabalığa seslendi ve yerel seçimlerle ilgili olarak şunları söyledi;

‘BAKALIM ŞAPKALARINDAN DAHA NE ÇIKACAK’

“Bize ne FETÖ bulaşır ne PKK bulaşır. Bizim olduğumuz yerde ne FETÖ olur ne PKK. Bunlar koltuğu bırakamamanın korkusu, başka hiçbir şey değil. Söyleyecek bir şeyleri kalmayınca ancak korkutarak, iftiralarla o koltukları korumaya çalışıyorlar. Ne yaparsanız yapın, Ankaralı kararını verdi. İnşallah başkanım ile birlikte beş yıl bu ekibi deneyecekler. Anketleri görüyorlar, bakalım şapkadan daha ne çıkaracaklar”.

‘MİLLETİMİZ GÖRÜYOR, ŞU AN EN AZ 10 PUAN FARK ATTIK’

“Onlar tecrübeli siyasiler, çok iyi biliyorlar ki seçime 15 gün kala ne yaparsanız yapın buna halk inanmaz. Bir de insana yakışan iftiralar atın. Allah’tan korkmuyorlar, kuldan utanmıyorlar. Ama dediğim gibi Ankaralı hemşerilerim kararını vermiş. En az yüzde 10 farkla bizi seçecekler. O trafolara kedi değil fil soksalar fayda etmeyecek” ifadelerini kullandı.

YAVAŞ: ‘EKONOMİYİ CANLANDIRACAĞIZ, MİLLET PARA KAZANACAK’

Rakibi AKP’li Mehmet Özhaseki’nin kendisi için ‘projesi yok’ dediğini hatırlatan Yavaş, “Benim çılgın projem yok, bunu anlayın. Ankara’da ekonomik kriz nedeni ile dükkanlar kapanıyor, işçiler işsiz kalıyor, gençler iş bulamıyor. Burada yapacağımız tek şey var; Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldırmak. Nallıhan’ın ekonomisini kalkındırmak için hep birlikte oturup konuşacağız. Turistten Beypazarlılar şehrin merkezine gelemedi. Şimdi sıra Nallıhan’da, size de aynısını vaat ediyorum. Binlerce turist burada gezecek, esnafımız para kazanacak” diye konuştu.
Erdoğan: 'MANSUR YAVAŞ SEÇİMDEN SONRA BUNUN BEDELİNİ ÖDER'

Aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş'ı hedef aldı. Erdoğan, "Mansur Yavaş, seçimlere girebilse dahi, seçimden sonra bunun bedelini kendisi ödeyeceği gibi bedelini Ankaralılara da ödetme durumuna düşer" ifadelerini kullandı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İYİ Parti ve CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş'ı hedef aldığı o sözler:

‘SEÇİME GİREBİLSE DAHİ BEDELİNİ ÖDER’

"Bu konuyla ilgili olarak bu belgelerin ortaya çıkması ve yargının Sayın Yavaş'la ilgili verdiği karar, bunlar kenara konulacak bir şey değil ve bu seçime böyle girebilse dahi, seçimden sonra çünkü bunun dokunulmazlığı yok, bunlar milletin önüne geldiği zaman burada çok ciddi bir bedeli kendisi ödeyeceği gibi maalesef tabii Ankaralı hemşehrilerimize de ödetme durumuna düşüyor. “ diyerek Mansur Yavaş’a gözdağı verdi.

Kaynak: DHA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ