Politika
11 Temmuz 2020 ( 5913 görüntülenme )

Mansur Başkan Duyurdu 'AKP'den EVET'

Uzun süreden bu yana gündemde olan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kredi almak için Meclis'ten onay beklediği Polatlı altyapı çalışması ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Temmuz ayı Meclis toplantısında bir kez daha  gündeme gelen Polatlı projesi, Meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. Aynı teklif Mayıs ayı içerisinde olağanüstü toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Polatlı’nın da içinde olduğu 13 ilçede asbestli ve eski boruların değiştirilmesi ile Tatlar Arıtma Tesisinin iyileştirilmesi için ASKİ’nin kredi kullanma talebi reddedilmişti.

‘SU ALT YAPI YATIRIMLARI BAŞLAYACAK' 
Bu karar sonrasında, Ankara Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün proje için 472 milyon TL kredi kullanılmasının önü açılacak. Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklama ile, “Israrlı mücadelemiz sonuç verdi. Yıllardır kangren haline gelmiş olan Polatlı ve Ankara’nın birçok bölgesinde acil yapılması gereken su altyapı yatırımları kredi kararı Meclis’ten oy birliği ile çıktı. Polatlı halkına müjde olsun. İhaleyi Polatlı’da yapacağız” dedi.

DAHA ÖNCE REDDEDİLMİŞTİ
Mayıs ayı içerisinde olağanüstü toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Polatlı’nın da içinde olduğu 13 ilçede asbestli ve eski boruların değiştirilmesi ile Tatlar Arıtma Tesisinin iyileştirilmesi için ASKİ’nin 360 milyon TL kredi kullanma talebi reddedilmiş, Başkan Yavaş’ın toplum sağlığını tehdit eder duruma gelen boruların bir an önce yenilenmesi gerektiğini söylemesine ve Polatlı halkının tepkisine rağmen muhalefetin itirazı ve oy çokluğu ile komisyon raporu bir kez daha ertelenmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ