15537 görüntülenme25 Haziran 2020
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’daki su ihtiyacı ve altyapı çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, bu işler için ayrılan paraların ANKA Park’a harcandığını belirterek, “Ankara Çayı'nın kokmuş suyu, Sakarya Nehri üzerinden, İstanbul'un Anadolu yakasına verildi” dedi.

‘’PARALARI HARCADILAR, ARITMAYI YENİLEMEDİLER’

Haber Global canlı yayınında açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’daki su arıtma ve altyapı çalışmalarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yavaş, çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıya bulunulduğunun altını çizerek, “Ankara Çayı'nın kokmuş suyu, Sakarya Nehri üzerinden, İstanbul'un Anadolu yakasına verildi. Cumhurbaşkanı da bu sudan içiyor. Kendisine bu parayı nerede kullanacağımıza dair bilgi de verdim ama birileri devreye girdi ve reddedildi” ifadelerini kullandı.

‘İSTANBUL’UN ANADOLU YAKASI KOKMUŞ SU İÇTİ, BİZ DÜZELTECEĞİZ’’
Yavaş ayrıca, “Sayın Cumhurbaşkanı bu sudan içiyor. 3 yıl müddetle Ankara’dan tam arıtılmadığı için İstanbul’un Anadolu Yakası kokmuş su içti. Bir belediye başkanı olarak ben gelir gelmez öncelikle insan sağlığını düşünen yatırımlar yapmak durumundayım. İlk olarak göreve geldiğimde ASKİ’den kredi istedik. Komisyonda kabul edildi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ