Politika
30 Haziran 2020 ( 10628 görüntülenme )

Mansur Başkan Açıkladı 'Gökçek 60'a 25'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da bulunan 13 Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yöneticileriyle bir araya geldi. 


60 DOLARDAN 25'E DÜŞTÜ
Yapılan görüşmede; Ankara’da istihdamın geliştirilmesi, sanayi üretiminin artırılması ve OSB'lerle ilgili talepler masaya yatırıldı. Burada yaptığı konuşmada Başkan Yavaş, Melih Gökçek döneminde tonu 60 dolara alınan asfaltı, aynı firmadan 25 dolara aldıklarını açıkladı. Pandemi sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında kentte önemli bir asfalt seferberliği başlattıklarını anlatan Başkan Yavaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

‘GÖKÇEK’İN 60 DOLARA ALDIĞI ASFALT ŞİMDİ 25 DOLAR’
“Bir firma daha önceki dönemde Ankara'da aşağı yukarı birkaç milyar dolarlık asfalt ihalesi almış, tonu 60 dolardan. Biz şimdi 19 firmanın girdiği açık ihaleyle aynı firmaya 25 dolardan yaptırıyoruz. İhaleye çok firma girince kırım da çok oluyor”
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'tan Melih Gökçek hakkında ...
‘İTFAİYECİ İTFAİYECİ DEĞİL, MEMUR, ŞİMDİ GERÇEK İTFAİYECİLER GELİYOR’
“Biz göreve gelmeden Büyükşehir'e 600 itfaiyeci alınmış. Bu 600 itfaiyeciden 157 kişi kalmış. Diğerlerinin çoğunu memur yapmak için almışlar ve diğer kurumlara aktarmışlar. Biz Şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan izin aldık, itfaiyecilik okulu mezunlarını alıyoruz. Mülakata katılacak 1200 kişi arasından bu işin eğitimini almış 300 kişiyi istihdam edeceğiz. Başka yere geçmelerine de izin vermeyeceğiz.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ