Reklamlar
Anasayfa » Haber
04 Ağustos 2017 ( 265 görüntülenme )

Vay be!.. ALMANYA'YI BİLE 20'YE KATLAMIŞIZ...

CHP: ALMANYA VE JAPONYA'YI 20'YE KATLADIK


CHP  Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan arkadaşlarıyla birlikte, kamuda makam araçlarının alımı ve kiralanmasının sınırlandırılması amacıyla Taşıt Kanunu'nda değişiklik yapılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kanun teklifi verdi. 

Tahsin Tarhan, Türkiye'nin resmi araç sayısıyla Almanya ve Japonya'yı 20'ye katladığını belirterek, "Ne yazık ki bir hırka, bir lokma felsefesiyle yola çıkanlar, rant arazilerine dikilen villalardan, vatandaşın vergisiyle alınan lüks araçlardan vazgeçemiyor" dedi.

Kanun teklifinde makam ve hizmet alımları için taşıt kiralama bedelinin taşıtın satın alma bedelinin yüzde 20'sinin geçemeyeceği, bütçe kanunlarına bağlı cetvellerde gösterilen orta sıklet ve vasati fiyatların üzerinde alım yapılmaması istendi.

Tarhan, Türkiye'nin resmi araç sayısıyla dünyanın en zengin ve gelişmiş ülkelerinden Almanya ve Japonya'yı 20'ye katladığını söyleyerek, şöyle konuştu:

"BU İSRAFA ARTIK BİR SON VERİLSİN"

"Son olarak Meclis Başkanı'na 5 milyon değerinde Mercedes marka otomobil alındığı basında yer almıştır. Milletvekilleri tutuklanan, çalışanları taşeron olan, muhalif temsilciler konuşmasın diye iç tüzüğü değiştirilen Meclis'in başkanı, itibar göstergesi olarak bu aracı kendine hak görebiliyor. Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu sadece bu tabloya bakarak çözümleyebiliriz. Verdiğimiz kanun teklifi ile makam, mevki fark etmeksizin kamu kurumlarının araç kiralama ve satın alma işlemlerini israfın önüne geçecek şekilde düzenlemeyi planlıyoruz. "

"BİR HIRKA BİR LOKMA DİYEREK YOLA ÇIKMIŞLARDI AMA.."

"Ne yazık ki bir hırka, bir lokma felsefesiyle yola çıkanlar, rant arazilerine dikilen villalardan, vatandaşın vergisiyle alınan lüks araçlardan vazgeçemiyor. Avrupa'da bakanlar, belediye başkanları makam aracı olarak bisikleti tercih ederken, memura yüzde 5 zammı çok gören iktidar, kendine milyonluk araçları tahsis etmekten kaçınmıyor."

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. FİYATLAR DÜŞTÜ... SUUDİLER FENA UÇTU!.. Flaş! YENİ AKP'de ÜÇ BABA İSİM Yok! ROTA YEMEK VAKASI'NDA ŞOK GELİŞME!.. ABD İHA’sının PKK’da Ne İşi Var? ABD'ye Sordular "Türkiye Suriye'ye Müdahale Edecek mi? diye... Bakınız Ne Cevap Verdi... Ak Saray’daki DHKP-C’li kadın! Bakalım AKP Hükümeti Bunu Kamuoyuna Nasıl Açıklayacak!.. F-16’lar Salı Günü Vuracak

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Davutoğlun'dan Hamas Açıklaması