Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2446 görüntülenme )

Mahkemeden Atatürk’ün Vasiyeti Kararı

Atatürk Orman Çiftliği için açılan Atatürk’ün vasiyeti davası reddedildi.
 Aralarında Ankara Mimarlar Odası’nın da bulunduğu meslek odalarının başvurusuyla, başta Cumhurbaşkanlığı Sarayı olmak üzere Atatürk Orman Çiftliği’ne (AOÇ) inşa edilen yapıların “Atatürk’ün vasiyetini ihlal ettiği” iddiasıyla açılan davanın karar duruşması yapıldı. Mahkeme davanın reddine karar verdi.

Ankara 26. Hukuk Mahkemesi’nde görülen davaya Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık, Maliye Bakanlığı avukatları ile müdahil avukatları katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı avukatları davanın reddine karar verilmesini istedi. Müdahil taraf ise davanın kabulüne karar verilmesini talep etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi avukatı Mehmet Ali Alan, Atatürk’ün, Atatürk Orman Çiftliği’ne gezi, eğlenme ve dinleme yeri olarak kullanılmasını vasiyet ettiğini söyledi. Avukat Alan, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ankapark’ın gezi, eğlenme ve dinlenme amacı ile yapıldığını ileri sürdü.

Tarafların taleplerini alan mahkeme Anayasa Mahkemesi’nin Atatürk Orman Çiftliği için verdiği ‘kişi bakımından yetkisizlik’ kararı emsal göstererek davanın reddine karar verdi. Kararını açıklayan mahkeme başkanı, “Atatürk’ün vasiyetine sahip çıkmalıyız ama davanın reddine karar veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

CİHAN

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İran Safını Belli Etti Bakın Şu İşe! Çocuklarımıza Suriyeli Öğretmen! Akrep Burcu 2016 İçin Ne Diyor? Mardin'de HAİN SALDIRI! “YAZIN TAVUK DÖNER YERKEN İKİ KERE DÜŞÜNÜN!” Hendek Kapatmak Polisin Askerin Görevi midir: 1 ŞEHİDİMİZ VAR BİR DE AĞIR YARALIMIZ! Tuğrul Türkeş Seçim Sonrası İk Kez Konuştu Dolar Yükselişte!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
WhatsApp'a Bir ÖZELLİK DAHA!