Politika
12 Ocak 2020 ( 3606 görüntülenme )

'Mağaraya Saklansalar da Bulup Getireceğiz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, iktidarın yapılacak ilk seçimde gideceğini ifade ederek, “Bunlara güvenenlere bir şey söyleyim: Bu adam gidici. Kalma ihtimali asla yok. Bütün iş dünyası, bürokrasi dünyası ve yargı dünyası hesaplarını buna göre yapsın” dedi.

‘AFGAN MAĞARALARINA KAÇSALAR DA BULUP GETİRECEĞİZ’


Erdoğdu, insanların işsizlikten kırıldığını, fabrikaların kapandığını, çiftçiliğin bittiğini, esnafın kan ağladığını kaydederek, Benim gibi bir sürü vatan evladı var. Bunları Afganistan’ın mağaralarına girseler o milletin analarına küfredenler, şimdi düzenin değişeceğini görerek bir yol aramaya çalışıyor. Ama Afganistan’ın mağaralarına gitseler bulunacak ve yargılanacaklar. Öyle ülkeyi 10 yandaşa soyduracaklar, milyarlarca dolar servet edinecekler, bu 82 milyon da sesini çıkarmayacak mı? Yok öyle bir şey’ dedi ve ekledi;

‘DEMOKRASİ OLMADAN EKONOMİ DÜZELMEZ’

“Bir ülkede demokrasi yoksa, adalet yoksa, o ülkede ekonomi yoktur, zenginlik yoktur. Eğer bir ülkede kuvvetler ayrılığı yoksa cumhurbaşkanı mahkemelere talimat veriyorsa, parlamento çökertilmişse, o ülkede ekmek yoktur. ‘Ne yaparlarsa yapsınlar, ben esnafım, muhafazakarım, işime bakarım’ dersen, boşuna uğraşma, kuvvetler ayrılığı yoksa, hukukun üstünlüğü yoksa ekmek yok sana. Tayyip Erdoğan’a başka, Aykut Erdoğdu’ya başka, yandaşa, vatandaşa başka hukuk varsa kimseye ekmek yok.”

DEMOKRASİ GELİRSE ERDOĞAN GİDER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefetin bunları anlatmasından korktuğunu kaydeden Erdoğdu, “Demokrasi ve adalet istediğinizde Tayyip Erdoğan gidecektir. Onun etrafındaki küçücük rant grubu şu anlattıklarımdan çok korkuyor. Çünkü, ‘demokrasi ve adalet yoksa ekmek yoktur’ dediğimiz an Tayyip Erdoğan ve onun gibi ülkelerini soymuş olun liderlerin hepsi çökecek” diye konuştu.

ÜLKENİN GELECEK 30 YILI SATILDI

Erdoğdu, iktidarın yol yapmakla, KÖİ yöntemiyle yaptığı projelerle övündüğünü ifade ederek, “Yaptınız da 2 trilyon vergi topladınız. Özelleştirerek sattıklarınız da cabası. Yaptığınız bu projelerle ülkenin 30 yıllık geleceğini de sattınız” dedi. Havalimanı varken, gereksiz hava limanı yapıldığını, arsa rantı için köprü, otoyol yapıldığını anlatan Erdoğdu şunları söyledi:

‘BU İKTİDAR GİDİCİ, KALMA İHTİMALİ ARTIK YOK’

“Bunlara güvenenlere bir şey söyleyim. Bu iktidar, bu adam gidici. Kalma ihtimali asla yok. İlk seçimde Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi gidici. Bütün iş dünyası bütün bürokrasi dünyası bütün yargı dünyası hesaplarını buna göre yapsın. Halk istedikten sonra öyle bir dakika oturtmazlar insanı. Bu halk bütün adaletsizliklerine rağmen sandığa oyunu attığı an gideceksin. Herkes hazırlığını ona göre yapsın.”

‘KAÇIRILAN PARALAR KUZU KUZU GERİ GETİRİLECEK’

“Şimdi yandaşların hepsi İngiltere’den gayrimenkul alıyor. Hepsi İngiltere’ye kaçma derdinde. Ama onlara da bir kötü haberim var, halktan çaldıklarını geri verecekler. Öyle, ‘halktan çalayım, burda milliyetçi muhafazakar görüneyim, İngiltere’de 50 milyona malikane alayım, bu halk da saf saf beklesin’ Böyle bir şey yok. O paraları kuzu kuzu getireceksiniz.”

Kendisinin uluslararası denetçi olduğunu ve ülkede kendisi gibi yetişmiş pek çok kişinin bulunduğunu bildiren Erdoğdu açıklamasını şöyle tamamladı:

‘AFGANİSTAN MAĞARALARINA GİTSEL BULUP GETİRECEĞİZ,YARGILANACAK’

“Benim gibi bir sürü vatan evladı var. Bunları Afganistan’ın mağaralarına girseler o milletin analarına küfredenler, şimdi düzenin değişeceğini görerek bir yol aramaya çalışıyor. Ama Afganistan’ın mağaralarına gitseler bulunacak ve yargılanacaklar. Öyle ülkeyi 10 yandaşa soyduracaklar, milyarlarca dolar servet edinecekler, bu 82 milyon da sesini çıkarmayacak mı? Yok öyle. 


Milletimizin kendi kaderine el koymasına ihtiyaç var. Devletimiz kötü bir ekibin işgali altında. Demokrasi askıya alınmış, hukuk askıya alınmış, kanunlar askıya alınmış, bir ailenin iki dudağı arasına bu milletin kaderi terk edilmişse millet kendi kaderine el koymak zorundadır.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ