Sağlık
12 Kasım 2020 ( 1211 görüntülenme )

Macron Uyandı 'Bakanlık Ciddi...'

Fransa Başbakanı Jean Castex günlük Kovid-19 vaka sayısının son bir haftada yüzde 16 düştüğünü ifade etti. Şu anda Fransa'da 54 bölgede 21.00-06.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor, bar ve restoranlar kapalı.

RESTORAN VE BARLAR KAPALI KALACAK
Başbakan  Castex, sokağa çıkma yasağının sona ereceği 1 Aralık tarihinden sonra da izin belgesi uygulamasının devam edeceğini, restoran ve barların tekrar açılmayacağını ifade etti. Castex, yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağının sona ereceği 1 Aralık tarihinden sonrada sokağa çıkmak için gerekli izin belgesi uygulamasının devam edeceğini açıkladı.

'YASAKLARI KALDIRMAK SORUMSUZLUK OLUR'
Başbakan Castex, bu süreçte sokağa çıkma yasağını kaldırmanın veya hafifletmenin sorumsuzluk olacağını belirterek, yasağın sonra ermesinin ardından restoran ve barların kapalı kalmaya devam edeceğini aktardı. Fransa'da koronavirüse bağlı hastaneye yatış sayısı konusunda 'nisan ayında yaşanan rekor sayının' aşıldığını ifade eden Castex, "Son günlerde her 30 saniyede bir hastaneye yatış ve her 3 dakikada bir yoğun bakıma yatış gerçekleşiyor" dedi.

FRANSA'DA 30 EKİM-1 ARALIK 2020 ARASI SOKAĞA ÇIKMAK YASAK
Cumhurbaşkanı Macron, ikinci Kovid-19 dalgasının ilkinden çok daha ölümcül olacağını söyleyerek, ulusa sesleniş konuşmasında 30 Ekim Cuma gününden itibaren ülke genelinde karantina uygulanacağını söyleyerek karantinanın 1 Aralık'a kadar uygulanacağını kaydetmişti.


TÜRKİYE'DEN TEDBİR 'SİGARA İÇMEK YASAKLANDI'
Öte yanda İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklandı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ