Reklamlar
Anasayfa » Haber
15 Temmuz 2017 ( 4544 görüntülenme )

İlker Başbuğ'dan Canlı Yayında Hulusi Akar Açıklaması!

BAŞBUŞ: KARARGAH İYİ SINAV VERMEDİ


Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ FOX TV canlı yayınında 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında TSK'nın komuta kademesinin iyi bir sınav veremediğini açıkladı.

İlker Başbuğ canlı yayında Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlarken önemli tespitler yaptı. 

FOX TV özel yayınında konuşan İlker Başbuğ, 15 Temmuz’un bir askeri darbe olmadığını, FETÖ’nün silahlı darbesi olduğunu vurguladı ve darbe girişiminin bir oyun senaryo olmadığını düşündüğünü ifade etti. İlker Başbuğ, ayrıca 15 Temmuz’da başta Hulusi Akar olmak üzere TSK komuta kademesinin iyi bir sınav veremediğini de belirtti.

Başbuğ, “Bunu TBMM 15 Temmuz’u araştırma komisyonunda da söyledim, burada da ifade edeyim; 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olamamasının en önemli nedeni Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesinin bu darbeye karşı direnmesidir. Aksi olsaydı ne olurdu diye düşünmek bile istemiyorum. Allah korusun” dedi.

Kaynak:Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çok Sayıda İşadamı TUTUKLANDI! Kayseri Valisi'nden Açıklama! REFERANDUMDA AÇIK AÇIK TEHDİDE AÇIK REST! Cumhurbaşkanı Erdoğan Dağlıca Hakkında Açıklama Yaptı Kredi Kartında Yeni Dönem! Kahramanmaraş'ta Tepkiler Giderek Yükseliyor! UZMAN'DAN DEPREM UYARISI!.. Türk Telekom'a FETÖ Operasyonu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. BAHÇELİ EKİBİNDEN AKIL ALMAZ TEHDİT HAKARET!..