Şarkıcı Haluk Levent, sosyal medya hesabından Diyanet İşleri Bakanlığı'nın bugünkü Cuma hutbesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaması üzerine kendisine çok sayıda mesaj geldiğini söyledi ve bir öneride bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bugünkü Cuma hutbesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü 30 Ağustos'ta yine anmaktan imtina etti. Cuma hutbesinde zaferden ve vatan bütünlüğünden bahsedilirken, 30 Ağustos Zaferi'nin kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün adı bile anılmadı.

HALUK LEVENT: ‘BENİ DEĞİL DEVLETİMİZİN KURUMLARINI ETİKETLEYİN’

Yaşanan bu gelişme sonrasında özellikle sosyal medyada çok sayıda tepki içeren mesaj paylaşılırken belki de bu paylaşımlardan en dikkat çekeni Haluk Levent’ten geldi. AHBAP Derneği üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşan ve onların derdine merhem olmaya çalışan Levent, hutbede Atatürk’ün adının olmamasıyla ilgili olarak kendisine çok sayıda mesaj geldiğini ancak bu konunun muhatabının kendisi olmadığını belirtti ve şu mesajı attı:

‘ATAMIZI RUHUMUZDAN ÖLÜM AYIRAMAZ’


“Diyanet’in sitesinden 30 Ağustos için yayınladığı mesajda Atatürk ismi yok diye niçin bana twit atıyorsunuz ülen? Bu ülkenin resmi kurumlarını etiketleyin, Ordusunu polisini etiketleyin! Hem sitede yoksa ne dert ediyorsunuz? Kalbimizden,ruhumuzdan ölüm dahi ayırabilir mi??”

‘AHBAPLAR BİRLİKTE HAREKET EDİYOR’

Arkadaşlar benim twitlerim altına yazdığınız bazı yorumlara çok üzülüyorum.
1)Ahbap’lar devletin kurumları ile birlikte hareket ediyor..
-Sağlık Bakanlığı
-İçişleri Bakanlığı
-Adalet Bakanlığı
-Tarım ve Orman Bakanlığı. AHBAP’ları bu kurumlara alternatif göstermeyin lütfen.

Kaynak:Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ