Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Ağustos 2017 ( 1152 görüntülenme )

KUZEY KORE DURMUYOR... 3.5 MİLYONLUK HAMLE!..

3.5 Milyon Kuzey Koreli Gönüllü Oldu

Kuzey Kore'nin resmi gazetesi Rodong Sinmun, 3.5 milyon Kuzey Kore vatandaşının orduya katılmak için gönüllü olduğunu yazdı.

Kuzey Kore yönetimi bir açıklama yaparak, ülkedeki 3.5 milyon işçi, asker ve parti üyesinin yeni BM yaptırımları ve ABD ile savaşmak için orduya katılmaya gönüllü olduğunu belirtti.


Kuzey Kore'nin resmi gazetesi olan Rodong Sinmun'da yayınlanan yazıda, gönüllülerin BM'nin yeni yaptırımlarını açıklamasının ardından orduya katılma başvurusu yaptığı belirtildi.

GERİLİM SÜRÜYOR

Bu hafta Trump'ın Kuzey Kore'nin 'öfke ve ateşle' karşılaşacağı yönündeki sözlerinin ardından, Asya ülkesi Pasifik'teki ABD adası Guam'ı vurmaya hazırlandığını açıklamış, Pyongyang ve Washington arasındaki gerilim bu gelişmelerin ardından zirve yapmıştı.

Resmi haber ajansı KCNA, Çarşamba günü Kim Jong Un yönetimine destek için başkent Pyongyang'da kitlesel bir miting düzenlendiğini duyurmuştu.

Ağustos 2015'te, Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki silahsızlandırılmış bölgede mayın patlaması üzerine 1 milyon Kuzey Korelinin orduya başvurduğu belirtilmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'den Rusya'ya BÜYÜK PAS! Türkiye'den Kaçmış Işid'i Kurmuş KUZEY KORE YİNE DÜNYA GÜNDEMİNDE! Mardin'de Saldırı! 3 Polisimiz Vuruldu! ABD'nin Bu Tavrı Hayra Alamet Değil! Merkel’den Flaş Referandum Açıklaması! SURİYE'DEN BM'YE ÇARPICI BAŞVURU: SAVAŞ SUÇU!.. Teröristler Bulanık'da Lojmanlara Saldırdı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Demirtaş'tan Skandal Açıklama!