Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 11260 görüntülenme )

Kuzey Kore HAREKETE GEÇTİ!

Hedefe bakın hele...

HEDEF SEUL

Pyongyang, BM'nin son yaptırım kararına dev bir askeri tatbikatla yanıt verdi.

Kuzey Kore lideri Kim'in, Seul'u yerle bir etmeyi hedefleyen askeri tatbikatta sınıra yakın topçu birliklerini bizzat yönettiği duyuruldu.

Milliye'te yer alan habere göre; Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, BM Güvenlik Konseyi'nin son yaptırım kararına meydan okudu. Güney Kore sınırında icra edilen tatbikatın hedefinde, başkent Seul'un yok edilmesi var.

Tatbikattan birçok fotoğrafı dünya ile paylaşan Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA, Kim’in sözlerinden şu alıntıyı aktardı: "Eğer bir savaş çıkarsa Güney Kore’ye karşı öyle ölümcül bir darbe söz konusu olacak ki, onların müdafaa iradelerini en baştan kıracak ve yok edecek. Hiçbir şey ve hiç kimse hayatta kalamayacak."

Haberde Güney Kore sınırına yakın birliklerin askeri tatbikatında Seul ve diğer Güney Kore kentlerindeki 'gerici egemen organlara' yönelik bir saldırının simulasyonunun yapıldığı ve sınıra yakın topçu birliklerini Kim’in bizzat yönettiği duyuruldu.

BM Güvenlik Konseyi, Kuzey Kore'nin yaptığı son nükleer silah testlerine çarşamba günü yeni yaptırım kararları ile yanıt vermişti. Aylar süren müzakerelerin ardından Güvenlik Konseyi’nin karar tasarısı üye 15 ülkenin oy birliği ile kabul edilmişti. BM Güvenlik Konseyi'nin kararında eylül ayı başında yapılan son atom bombası testi 'en sert dille' eleştiriliyor.

Yeni yaptırımlar Kuzey Kore’nin Çin’e yaptığı kömür ihracatında bir üst sınır öngörüyor. Bu sınırlama ile Kuzey Kore’nin çok önemli bir gelir kaynağının bir önceki yıla göre yüzde 62 oranında düşüş göstermesi hedefleniyor.

BM, Kuzey Kore’nin ilk atom bombası testini yaptığı 2006 yılından bu yana Kuzey Kore'ye yönelik altı kez yaptırım kararı aldı.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Beşiktaş'tan Kritik Haber! Sürücü Kurslarına Yeni Düzenleme! Savaşa Katılan Katılana! Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? Rusya'dan Dünyaya Gözdağı Başkent’te Polise Silahlı Saldırı! FLAŞ!.. KILIÇDAROĞLU REFERANDUM İÇİN ÖYLE BİR İDDİA DA BULUNDU Kİ... ŞOK! BU NASIL KINAMA, BU NASIL TAVIR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SURİYE'DE YEDİ ÖRGÜT 50 BİN MİLİTANLA ATEŞKES!