Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Mart 2017 ( 1883 görüntülenme )

Kuzey Kore'den ŞOK PAYLAŞIM!

Kuzey Kore ve ABD arasında gerilim tırmanırken, Kore tarafından yeni bir propaganda videosu yayımlandı. Videoda ABD'ye ait uçak gemisi ve ABD savaş uçağı 'vuruluyor'.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Güney Kore ziyaretinde Pyongyang yönetimine karşı 'askeri eylemin de masada olabileceğini' söylemesinin ardından Kuzey Kore-ABD ilişkilerinde gerilim tırmandı.

Kuzey Kore, son balistik füze denemelerine ve Güney Kore ile ABD'nin ortak askeri tatbikatına yer verdiği yeni bir video yayınladı.

ABD'ye ait USS Carl Vinson uçak gemisi ve ABD savaş uçağının 'patlatıldığı' videoda, 'Uçak gemisinin boğazına bir bıçak saplanacak' tehdidi yapılıyor.

Alevler içinde kalan ABD'ye ait bir B-1B savaş uçağının görüntüsü sırasında da "Bombardıman uçağı ateş yağmuru altında kaldıktan sonra gökten düşecek" deniyor.


Kuzey Kore, 'düşman kardeş' Güney Kore ile ABD'nin ortak askeri tatbikatlarını kendisine yönelik bir tehdit olarak görüyor. ABD son olarak Kuzey Kore'nin Japonya'ya doğru füze fırlatmasının ardından Güney Kore'ye THAAD füze sistemini konuşlandırmıştı.

Kuzey Kore ise dün yaptığı açıklamada tehditlerden korkmadığını ve nükleer programını hiçbir şeyin durduramayacağını açıklamıştı.

Kaynak:cnnturk

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kuzey Kore Durmak Bilmiyor! Sümeyye Erdoğan'a Suikast Soruşturması Kışanak, 'Derhal Operasyonları Durdurun' ERDOĞAN'DAN AKILALMAZ AĞIR ÜSLUP!.. Sicil Affı Çıktı mı? Kimleri Kapsıyor? HDP'ye Manisa'da Şok! SİİRT'TE HAİN SALDIRI! İşe Bakın! Davutoğlu Demirtaş'ı İHBAR Etti!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat!.. YARIN BU İL VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL!..