Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Mart 2017 ( 1867 görüntülenme )

Kuzey Kore'den ŞOK PAYLAŞIM!

Kuzey Kore ve ABD arasında gerilim tırmanırken, Kore tarafından yeni bir propaganda videosu yayımlandı. Videoda ABD'ye ait uçak gemisi ve ABD savaş uçağı 'vuruluyor'.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Güney Kore ziyaretinde Pyongyang yönetimine karşı 'askeri eylemin de masada olabileceğini' söylemesinin ardından Kuzey Kore-ABD ilişkilerinde gerilim tırmandı.

Kuzey Kore, son balistik füze denemelerine ve Güney Kore ile ABD'nin ortak askeri tatbikatına yer verdiği yeni bir video yayınladı.

ABD'ye ait USS Carl Vinson uçak gemisi ve ABD savaş uçağının 'patlatıldığı' videoda, 'Uçak gemisinin boğazına bir bıçak saplanacak' tehdidi yapılıyor.

Alevler içinde kalan ABD'ye ait bir B-1B savaş uçağının görüntüsü sırasında da "Bombardıman uçağı ateş yağmuru altında kaldıktan sonra gökten düşecek" deniyor.


Kuzey Kore, 'düşman kardeş' Güney Kore ile ABD'nin ortak askeri tatbikatlarını kendisine yönelik bir tehdit olarak görüyor. ABD son olarak Kuzey Kore'nin Japonya'ya doğru füze fırlatmasının ardından Güney Kore'ye THAAD füze sistemini konuşlandırmıştı.

Kuzey Kore ise dün yaptığı açıklamada tehditlerden korkmadığını ve nükleer programını hiçbir şeyin durduramayacağını açıklamıştı.

Kaynak:cnnturk

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KERKÜK'te KRİZ TIRMANIYOR!.. TSK'dan İlk Açıklama! SGK'nın Tasarrufu Hastalara Yaramıyor! Siirt'te Terör! ÇUKURCA'DA BOMBA! İşte Hafızanızı Güçlendirmek İçin 10 İpucu! Bu Ağrıya Bir Çare Bulunabilir! Ünlü İşadamı Vefat Etti!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
IRAK MECLİS'İNDEN TÜRKİYE'YE ŞOK TAVIR!